Dividendimiljonäridel kulutusteks ideid jagub

Mariliis Pinn 02. oktoober 2006, 00:00

Dividendimiljonäride TOPi 71.-75. kohal olev Olari Taal võrdles dividenditulu kasutamist uurinud Äripäeva Vene kindraliga. Viis miljonit krooni dividende saanud Riigikogu liige Olari Taal vastas Äripäeva küsimusele, mida ta oma dividendidega teeb, nii: "Teate seda lugu, et Vene kindral läheb sõjaväge inspekteerima ja uurib, kuidas seal elu-olu on ja kas antakse hästi süüa. Sõdurid vastavad, et jah, ja jääb ülegi. Kindral küsib, et mis ülejäägiga tehakse, ning sõdurid vastavad, et sööme ära ja jääb puudugi, ehk ei ole teie asi."

Taal on kindel, et oma pere seda raha ära ei kuluta ja investeerimiseks ei ole mõtet dividende välja võta. "Saate ju aru küll, mida ma mõtlen," lausus Taal.

95.-97. koha omanik Toomas Laanpere sai möödunud aastal 4,5 miljonit krooni dividenditulu. Edetabelisse sattumine tuli katlamajade ehitamise ja hooldamisega tegelevale ASi Napal ainuomanikule üllatusena. "Kaks inimest on juba helistanud ja öelnud, ning ega ta tuju sellepärast halvemaks ei teinud," ütles Laanpere.

Ettevõtja Rein Kilk (57. koht) investeerib dividenditulu uutesse projektidesse. "Mul on piisavalt suur palk, ei ole vaja dividendiraha selleks kulutada," vastas Kilk küsimusele, kas ta kavatseb seda raha ka oma tarbeks kulutada.

"Kindlasti tahaks olla pingereas eespool," kommenteeris ta oma kohta edetabelis.

60. koha omanik Heiti Hääl investeerib raha oma kinnisvaraprojekti Tallinna kesklinnas. Alexela Oili ja Kadaka Varahalduse omaniku Heiti Hääle sõnul on Eesti maksusüsteemi juures ning majanduskasvu tingimustes dividendide väljavõtmine viimane asi, mida ettevõtjad tegema peaks. "Ettevõttes teenib raha paremini kui enda taskus," ütles Hääl.

13. kohal olev Heini Nurga, kes võttis sel aastal 15 miljonit krooni, ütles, et see on aastate töö. Oma tulud investeerib ta ettevõtlusse, millesse täpsemalt, jätab ta enda teada. Nurga on metallkonstruktsioone valmistava ASi Auto Metall Est ainuomanik. Lõviosa firma toodangust läheb Soome.

40.-41. dividendisaaja Urmas Sõõrumaa on kohaga rahul. 8 miljonit krooni kulub elamiseks. "Ega ma nüüd seda raha sukasäärde ei kogu. Mul on lapsed, kes kõik elavad kuskil, ja mõni neist õpib välismaal, ja nii see raha kulub," ütles Sõõrumaa. "Kohaga olen rahul, ei hakka liigselt silma, samas olen olemas."

9. koha hõivanud Toomas Sildmäe sõnul on need 20 miljonit krooni alles kasumijaotuse ettepanek ja ei ole üldse kindel, et ta need välja võtab. Kui ta otsustab raha välja võtta, siis konkreetsed plaanid tal puuduvad. "Teen seda, mida rahaga ikka tehakse: raha kulub asjade ostmiseks ja vajaduste rahuldamiseks," ütles Sildmäe.

Edetabelis kuuendal kohal olev Toomas Peek on enamiku oma dividenditulust Soome kinnisvarasse investeerinuid. Tarbimisse läheb dividenditulust vähe. Kokku teenis Peek 24 miljonit krooni. Tema äripartner Tõnis Palts oli reedel avaldatud edetabelis 40 miljoni krooniga neljas. Koht Äripäeva pingereas ei ole Peegile oluline. "Ma pole seda kunagi mingi võistlusena võtnud," ütles Peek.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing