Mariliis Pinn • 9. november 2006 kell 8:53

Ärilaused

Häid ütlemisi neljapäeval, 9. novembril ilmunud ajalehtedest.

Äripäev:

„Ilmselt on poliitikutele euro vähem tähtis kui Riigikogu valimised,” Standardi tegevjuht Enn Veskimägi, pahandades, et riik ei ohja inflatsiooni.

„Euro kasutuselevõtu edasilükkumine pole minu jaoks niivõrd rahaline, kuivõrd emotsionaalne kaotus,” Silmet Grupi tegevjuht Tiit Vähi.

„Nad tegid margi täis, aga raha ka ei saanud,” SRV Kinnisvara tegevjuht Margus Mändmets Arco Vara käitumist kommenteerides.

„Kõik selle tänava naabrid on saanud ahjupuid,” ärimees Oliver Kruuda, varjamata, et on omavoliliselt võtnud maha puud hektarisuuruselt maa-alalt oma krundi kõrval Nõmme rabas.

Postimees:

„Kui Tartu Ülikooli lõpetajad saavad tööd Soomes ja Rootsis, siis miks me ei või võtta tööle neid, kes on Venemaal lõpetanud?” Ida-Virumaa Keskhaigla nõukogu esimees Valeri Korb.

„See on nagu võllakivi minu kaelas,” Pärnu maavanem Toomas Kivimägi parvlaevast Kihnu Jõnn, mis roostetab Kihnu sadamas.

„Pangalaenu-liisingud, isa hobid või viin jäävad risti lapsukeste ja isa palga vahele,” kirjanik Kati Murutar.

„Uus seadus ei näita küll, et kõik mehed on sead, aga on valmis sekkuma, kui mõni on,” kirjanik Kati Murutar tulevasest elatisrahaseadusest.

„Nalja mõte ju selles ongi – mida rõvedam, labasem, solvavam on selle arendus, seda parem,” Postimehe ajakirjanik Tiit Tuumalu.

SL Õhtuleht:

„Massalkoholism pärsib ammu meie tööjõupuuduse all piinlevat majandust, umbkaudu 200 000 alkosõltlast võiksid ju isamaa ja meie tööandjate hüvanguks tööle valu anda,” ühenduse Alkoholivaba Eesti esimees Olev Remsu.

„Kui esimest korda Otsa-kooli läksin, siis öeldi, et ma võiksin näiteks kabet mängida, mitte laulmist õppida,” dirigendiks õppiv laulja Mikk Saar.

Maaleht:

„Tont, kellel on Mart Laari nägu, on koopa seinale joonistatud selleks, et Rahvaliidu olemasolu maal üldse õigustada,” Isamaaliidu ja Res Publica kaasesimees Tõnis Lukas erakonna maapoliitika halvast renomeest.

„Riigi eesmärk peab olema asustatud Eesti – kukk peab kirema ka kaugemates maakohtades,” Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Ivari Padar.

„Eesti framerid on parimad endiste N Liidu maade farmerite seas, seetõttu kasutangi Eesti farmerite kogemusi ja teadmisi oma ettevõtmiste juhtimisel endise N Liidu territooriumil,” Trigon Capitali juhataja Joakim Helenius.

Eesti Päevaleht:

„Me ei ehita koledat ja võimalikult odavat plekk-karpi,” ASi Uus Sakala juhataja Ilmar Kompus Vana-Sakala lammutamist õigustades.

„Tallinki Mehtonen, Pant ja Hunt – normaalselt purjus laevaseltskond,” pealkiri Eesti Päevalehe esiküljelt Tallinki juhtide laamendamisest Silja Line´il.

Eesti Ekspress:

„Kui siis…sündida õnnestus edukalt ja enam-vähem tervena,” rohelist erakonda tegev Marek Strandberg, vastates ajalehe küsimusele, mis on tema suurim õnnestumine elus.

„Kui Stalinile pakuti, et sakslased on valmis vahetama kindral Pauluse Stalini poja vastu, siis oli ta vastanud, et kindralit ei saa leitnandi vastu vahetada,” Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige Toomas Vilosius Reformierakonna ja Keskerakonna vahelisest kemplemisest riikliku lepitaja ja haigla juhatuse liikme kohtade pärast.

„Kui eestlane väga ilusti riidesse panna, võib ta paista millegi enamana, näiteks inglase või hispaanlasena,” Eesti Ekspressi toimetaja Kalev Keskküla.

Hetkel kuum