20. november 2006 kell 16:09

Juristid: Eesti Raudtee tagasiost ei vaja riigikogu heakskiitu

Valitsus ei pea AS Eesti Raudtee riigistamist riigikogu ette saatma, selgub parlamendi juriidilise osakonna koostatud arvamusest.

Osakonna juhataja Marek Sepa allkirja kandev dokument tugineb erastamisseadusele ning riigi eraõiguslikes juriidilistes isikutes osalemise seadusele, kirjutas postimees.ee.

Erastamisseadus annab erastamisega seotud pädevuse valitsusele ja riigiametitele, teine mainitud seadus aga majandusministrile, kui viimane on saanud valitsuselt nõusoleku.

Kui pidada vajalikuks otsust riigikogu tasemel mitte arutada ja piirduda valitsuse tasandiga, tuleks osakonna arvamuse kohaselt teha ettepanek eelnõu tagasilükkamiseks selle esimesel lugemisel.

«Kui eelnõu ei leia toetust lõpphääletusel, siis võib tekkida õiguslik segadus. See tähendab, et ei pruugi olla selgelt arusaadav riigikogu tahe,» seisab Sepa allkirja kandvas dokumendis.

Dokumendi kohaselt peab riigikogu tegevusest selgelt nähtuma, kas tahetakse enamusaktsiaid omandada või tahetakse aktsiaid omandada eeldusel, et selleks piisab valitsuse heakskiidust.

Tuginedes samale osakonna arvamusele, väitis Isamaa ja Res Publica liitu kuuluv riigikogu liige Juhan Parts täna, et Eesti Raudtee taasriigistamise eelnõu on põhiseadusega vastuolus.

Hetkel kuum