Autoturisti päästab hädast navigatsiooniseade

Andres Kruusimäe 16. mai 2007, 00:00

Tehnotrend testis firmas TomTom toodetud GO-seeria seadet. See on väike, kuid nutikas ning oskab iseseisvalt marsruute koostada, eesti keeles juhendeid jagada ja mobiiliga Bluetoothi kaudu suhelda. Tõsi, Tallinna piirest väljudes muutub pilt oluliselt kurvemaks, kuna kaardil on vaid Eesti suuremad teed ja linnad. Toode on orienteeritud suuremalt jaolt Euroopa turule.

Proovi käigus üllatas seade oma laialdaste võimalustega, näiteks saab selle sisseehitatud kõlarit kasutada auto vabakäeseadmena. GO-seeria navigatsiooniseadme korpusel asub üksainus nupp - ON/OFF, kogu edasine suhtlus käib neljatollise puutetundliku ekraani kaudu. Ekraan ise on meeldivalt suur, selge ja kirgas ning menüüsüsteem reageerib käsklustele üsna nobedalt.

Tallinna kaardi koostajate ees tuleb müts maha võtta - tänavavõrk on detailne ja põhjalik, ka hotellide, parklate, vaatamisväärsuste külluslik loetelu ei anna põhjust nurisemiseks.

Satelliitidega ühenduse saamiseks kulub iminapaga esiklaasi külge kinnitataval seadmel ligikaudu minut ning siis võib sõit alata. GO-seeria navigatsiooniseadme akut saab sigaretisüütaja kaudu laadida ka autos.

Üleilmse asukohamääramise süsteemi GPS kasutajad teavad võimalust koostada teekond punktist A punkti B, mille alusel GPS arvutab lühima teekonna. Siinkohal näide TomTom GO 510 nutikusest: kui sattuda kolmemõõtmelisel kaardil mööda määratud marsruuti liikudes ajutiselt suletud teelõigule, tunneb seade ära auto tagurdusmomendi ning pärast paarisekundilist arvutust koostab ümbersõidu juba teiste, avatud teede kaudu.

Sünkroniseerimise käigus tundis testitud GO 510 ära nii Sony Ericssoni kui ka Nokia mobiili ning töötas mõlemaga ideaalselt. Võrreldes TomTomi Nokia ligi 4000 krooni maksvate Bluetoothiga varustatud vabakäeseadmekomplektidega, mis pealegi ühilduvad vaid osa Nokia telefonidega, on GO helikvaliteet tunduvalt parem. Kõnele vastamine ja helistamine toimub ühe näpuvajutusega.

Reisijale ebameeldivate üllatuste vältimiseks suudab GO-seeria TomTom GPRS-ühendust kasutades reisi lõpp-punkti kohta ka ilmainfot hankida.

Eraldi ostetavasse lisavarustusse kuulub näiteks RDS-TMC-vastuvõtja, millega saab neis riikides, kus see teenus toimib, TomTom GO710 abil infot ummikute ja teesulgude kohta. TomTomi navigatsiooniseade võib siis juhi valitud sõidumarsruudi mõne sekundiga ümber arvutada.

Eestiski müüdava GO 510 põhikomplektis on Kesk-Euroopa kaart, lisatasu eest saab teiste regioonide kaarte TomTomi veebilehelt SD-mälukaardile salvestatult juurde tellida.

TomTom GO 510 kompenseerib ligi 7000kroonise hinna hulga lisavidinate, kerge käsitsusviisi, kolmemõõtmelise kaardi ja paindlikkusega eri tootjate mobiiltelefonidega ühildumisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing