Pensionilisa vajalik osale eksmeeridest

Agnes Ojala 21. november 2007, 00:00

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule määruse eelnõu, mille kohaselt hakkavad vanaduspensioniikka jõudnud ja mittetöötavad pealinna endised meerid saama senise 4000 krooni asemel 8000 krooni igakuist toetust.

Tallinna endine linnapea, ärimees Jüri Mõis ütles, et nõukogude ajal meerina teeninuile on eripension vajalik, sotsialismijärgsetele aga mitte.

"Suhtun eripensioni tõstmisse hästi. Neile, kes seda saavad, on see vajalik. Samas usun, et linnapeadel, kes sotsialismijärgsel ajal ametis olid, ei ole seda vaja," arvas ekslinnapea, kelle sõnul kaotatakse süsteem ilmselt hiljem ka ära.

Mõisa hinnangul on Eestis eripensionide süsteem hästi paigas. "Usun, et meil on kord hästi majas. Muudes maades paistab nendega pigem probleeme olevat ja süsteem on liiga keeruline," märkis ta.

Endine Tallinna linnapea ja praegune riigikogu liige Ivi Eenmaa leiab, et riik maksab liiga palju eripensione.

"Arvestades neid inimesi, keda Tallinna linnavalitsuse plaan puudutab, on endiste linnapeade eripensioni tõstmine kindlasti positiivne algatus. Riigis aga on üldiselt eripensione liiga palju," ütles Eenmaa.

Eenmaa sõnul on kolm nõukogude ajal linna valitsenud meeri - Ivar Kallion, Albert Norak ja Harri Lumi - lisapensioni välja teeninud, kuna nad on näidanud, et hoolivad linnast, olles ka praegu linna asjades aktiivsed. "See näitab, et tegu ei olnud juhuslike ametnikega, vaid väga väärikate inimestega. Mina pooldan väga seda ideed," märkis Eensalu.

Enda jaoks Eenmaa eripensioni oluliseks ei pea. "Eks see on linnavolikogu otsustada, kas see on kõikidele vajalik. Kui linnavolikogu peab oluliseks väärtustada oma endiste linnapeade tasustamist, siis on see nende küsimus. Ei ütleks, et ise loodaks või peaks seda oluliseks," märkis ta, lisades, et kõige olulisem on töö väärtustamisel palk.

Ka pidas Eenmaa positiivseks seda, et linna eripension on vabatahtlik. Seda ei kanta automaatselt pangakontole, vaid pensioni saamiseks tuleb esitada taotlus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing