Mariliis Pinn • 10. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Atonen: riigikogu töö ei pane silmi särama

"Panin täna avalduse riigikogu esimehe lauale ja kuu aja pärast ei ole ma enam riigikogu liige," ütles Atonen eile.

"Asun tööle Tavidisse, millega ma olen juba üheksa kuud seotud. Hakkan juhtima kulla müügi protsessi kõigis neljas riigis, kus ettevõte tegutseb. Loodan, et aasta pärast on neid riike rohkem," avaldas ta tulevikuplaane.

"Otsus on isiklikku laadi. Olen poliitikas olnud 15 aastat, see on pikk aeg. Minu vanuses peaks mõtlema, kas olla elu lõpuni poliitik või midagi muud ka teha. Aasta tagasi otsustasin, et mina tahaks midagi muud teha," rääkis Atonen.

"Viimastel valimistel osalesin, sest erakond palus, küll vältisin olulisi ameteid ja üritasin riigikogus jätkata, kuid inimene vajab vaheldust. Imetlen Mart Laari ja Mart Nuti suguseid, kes suudavad kogu elu poliitikas olla. Praegu tunnen, et vaidlustes ei ole sädet ja teen kõike rutiinselt," põhjendas Atonen otsust.

Atonen Reformierakonnast lahkuda ei kavatse ja jätkab ka aseesimehe kohal. Ka ei välistanud Atonen poliitikasse tagasipöördumist. 4600 teda valinud inimesele ütles Atonen lohutuseks, et poliitika on meeskonnamäng ja esindamata nende huvid ei jää.

Ma arvan, et ükski inimene pole poliitikas liiga kaua olnud. Igaüks teeb oma otsuseid aga ise ja oma sisetunde kohaselt. Ju siis Meelis Atonen tundis, et praegu on selliseks otsuseks õige aeg. Ei saa öelda, et Atonenil oleks poliitikas midagi tegemata jäänud. Ta oli kogu aeg väga aktiivne ja tal oli pidevalt midagi teha. Kui oled poliitikas tegevuseta, pole sul seal ju mõtet olla. Inimesena pole Atonen kuhugi kadunud. Ta lahkus lihtsalt riigikogust. Parteisse jäi Atonen alles ning riigikogust lahkumine ei sega tal oma sõna kaasa öelda.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt