Koit Brinkmann • 21. veebruar 2008
Jaga lugu:

Uus kasiinofirma Best4U alustab Järveotsa keskusest

Täna vaatab Tallinna linnavalitsuse juurde moodustatud nn kasiinotöörühm läbi Järveotsa kaubanduskeskuse omaniku Farlow Investi ning Best4U taotluse avada endises ehitusmaterjalide kaupluses kasiino.

Töörühma esimehe, Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul peab linnavalitsuse poliitika kohaselt kasiinode üldarv hakkama aga vähenema. Praegu on Tallinnas 90 mängukohta.

"Uute kohtade avamisetaotlustesse suhtume eriti tähelepanelikult," selgitas ta.

Osaühing Best4U sai eelmise aasta suvel rahandusministeeriumilt õnnemängude, kihlvedude ja totalisaatorite tegevusloa.

Best4U juhatuse liikme ning ühe osaniku Vladislav Kaširski sõnul on tegemist uue firmaga ning neile on see esimene kasiino. Tulevase kasiinoketi nimele on patendiametist kinnitus saamata, mistõttu ei soovinud ta seda veel avalikustada.

Firma Venemaa-poolsel osanikul on 15aastane kogemus kasiinoäris, neil on Venemaal väike kasiinokett, rääkis Kaširski.

"Kasiinovastast meeleolu on tunda. Raske on öelda, kuidas läheb," ütles Kaširski linnavalitsuse võimaliku otsuse kohta.

Haabersti linnaosa vanem Viktor Vassiljev ütles, et linnaosavalitsus ning elanikud on kasiino vastu. "Mulle ei istu Eestis leviv kasiinokultuur. Naised õhtutualettides ning mehed frakkides, nii nagu on Bondi filmis - see on kasiinokultuur. Mitte sellised mänguurkad, nagu meil on," sõnas ta.

Tuntud kasiinovastane Max Kaur ei teadnud kasiinofirmast Best4U midagi, kuid tema sõnul oleks omavalitsusel võimalik uue kasiino avamist takistada, kui seda vaid tahetakse.

Tallinna volikogu Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni liikme Tarmo Kruusimägi arvates on pealinnas võimul olev Keskerakond ühtpidi sõnades küll kasiinovastane, kuid teistpidi antakse omadele meestele võimalusi. Kruusimägi meenutas, kuidas linnavalitsuse kasiinotöörühm andis heakskiidu Siim ja Sulev Seppiku firma Hexanor taotlusele Lasnamäe turul kasiino avada.

"Olen ise ka kasiinovastane, kuid Max Kauri ja Märt Sultsi tegevus jätab väljapressimise mulje ehk pitsitame Armin Karu niikaua, kuni ta hakkab erakonnale maksma," lisas Kruusimägi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas