Hirv ja Gammer ei teeninud kinnistuga ligi 20 miljonit

ÄP 24. aprill 2008, 00:00

Harju maakohus tuvastas, et 16.01.2007 ilmunud ajalehes Äripäev avaldatud artiklis "Hirv ja Gammer teenivad kinnistuga ligi 20 miljonit" avaldati järgmised ebaõiged andmed:

1) Hubert Hirv ja Pavel Gammer teenivad Tallinna kesklinnas sadama lähedal asuva endise piirivalve administratiivhoonega ligi 20 miljonit krooni;

2) Hubert Hirv ja Pavel Gammer ostsid Tallinna kesklinnas sadama lähedal asuva endise piirivalve administratiivhoone enampakkumisel 63,1 miljonit krooniga;

3) Hubert Hirve ja Pavel Gammeri äriampluaasse kuulub pandimaja pidamine.

Harju maakohus otsustas, et nimetatud väited olid ebaõiged ja ei vastanud tegelikkusele.

Väidete nr 1 ja 2 puhul samastas ajakirjanik Hubert Hirve ja Pavel Gammeri ning äriühingud, mille osakuid nad omavad. Füüsilisi ja juriidilisi isikuid ei saa samastada aga isegi juhul, kui füüsiline isik on juriidilise isiku omanik.

Kohtu hinnangul on ajakirjanikul õigus seostada juriidiliste isikute omanike ja juhatuse liikmete tegevust äriühingutega, kuid selline seos peab sisalduma ka avaldatud väidetes.

Äripäevas avaldatud väidete ebaõigsus seisnebki selles, et väidetes puudus viide äriühingule OÜ General Baltic Group. Seetõttu oleks pidanud Äripäev kirjutama, et Tallinna kesklinnas sadama lähedal asuva endise piirivalve administratiivhoone ostis 63,1 miljoni krooniga OÜ General Baltic Group, mille juhatuse liikmeteks on Hubert Hirv, Pavel Gammer ja Ardo Vilbre ning osanikeks Hubert Hirv ja Pavel Gammer.

Samuti oleks pidanud kirjutama, et OÜ General Baltic Group teenib endise piirivalve administratiivhoonega ligi 20 miljonit krooni.

Väite nr 3 ebaõigsus seisneb selles, et nimetatud väide avaldati Äripäevas 16.01.2007. Selle kuupäeva seisuga ei kuulunud Hubert Hirvele ja Pavel Gammerile ühtegi äriühingut, mis oleks tegelenud pandimaja teenuste osutamisega. Kohus tuvastas, et Hirvele ja Gammerile kuulus kuni 06.06.2003 äriühing ning kuni 02.07.2003 oli Hubert Hirv nimetatud äriühingu juhatuse liige, mis tegeles kuni 2001. aastani pandimajadega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing