Mariliis Pinn • 26. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Sumberg plaanib partneritega koos osta Pärnus mudaravila

Enampakkumisele pandud hoone alghind oli 36 miljonit krooni. Sumberg ütles aripaev.ee-le, et nende teada teisi pakkujaid ei ole ja tehing loodetakse allkirjastada kuu aja jooksul, mil selgub ka lõplik summa.

Ostupakkumise teinud ettevõtjad kavatsevad selle väärtusliku mälestise arendada kvaliteetseks spaahotelliks. "Tegu on huvitava ja unikaalse hoonega. See on Pärnu sümbol," põhjendas Sumberg pakkumise tegemist.

Kahjuks ei osanud Sumberg öelda, kui suur on investeering hotelli. "Selle summa väljaarvutamine on järgmine ülesanne. Tuleb korraldada arhitektuurikonkurss, teha detailplaneering. Suurusjärk on umbes 100 miljonit krooni," ei tahtnud Sumberg summadega spekuleerida.

Hotelli juhtijaks on ettevõtjad valinud Tarmo Sumbergi Legendijuhtimise ASi. Arendajad tahavad väärtustada hoone ajaloolist osa ja lisaks luua uus, kaasaegne juurdeehitus, mis omavahel sobivalt liidetakse, teatasid ettevõtjad.

Legendijuhtimise AS plaanib üheks Pärnu sümboliks kujunenud ja ühe unikaalsema arhitektuuriga ehitise Eestis muuta avatud ja külalislahke õhkkonnaga kvaliteetseks hotelliks. Ettevõte kavatseb tõsta Pärnus pakutavate teenuste mitmekesisust ja kvaliteeti veelgi.

Legendijuhtimisel on kogemusi erilise ajalooga hoonete muutmisel kaasaegseteks kvaliteethotellideks. Seni on muudetud viie tärni hotellideks arhitektuurimälestis Kolm Õde, samuti kunagine pangahoone ja Eesti Telefoni peakontor, milles eelmisel aastal avati hotell Telegraaf.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt