1Partner: kinnisvaras võib võitjad ühe käe sõrmedel üles lugeda

Kaisa Tahlfeld 02. juuli 2008, 00:00

"Ettevõtteid, kes langusest võitjatena välja tulevad, võib praegu kahe käe sõrmedel üles lugeda. Tõenäoliselt on neil ligipääs odavale (pensioni)fondide rahale, buumist mastaabiefektina korjatud mahukas likviidsuskiht või välismaine emaettevõte, kelle jaoks mõned sajad miljonid on komakoht börsiteates," rääkis Vahter. Omaette rühma moodustavad ettevõtted, kes on pühendunud ühele kitsale valdkonnale ning teevad seda efektiivselt ja hästi, näiteks vanade hoonete renoveerijad või katusekorterite väljaehitajad.

Vahteri sõnul on praeguseks turult lahkunud juba kümned arendajad ja sel aastal lõpetavad tegevuse veel mitmed kinnisvarafirmad. Kinnisvaraturu madalseisu elavad üle vaid mahukate elamu- ja äriarendusprojektidega tegelevad ettevõtted, kelle võimuses on tuua turule 100-200 korterit aastas ning kelle likviidsus võimaldab hakkama saada ka rasketel aegadel, teatas ettevõte.

Lisaks prognoosivad 1Partner Kinnisvara mais tehtud küsitluses 40 selles osalenud kogenud maaklerit Eesti juhtivatest kinnisvarabüroodest rohkem kui 25 kinnisvarafirma ärilise tegevuse lõppemist 2008. aasta lõpuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing