Signe Sillasoo • 9. september 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Säästev ehitus Pärnu ehitusmessi keskmes

Pärnu ehitusmessi korraldaja Eesti Expo projektijuht Elys Tsupsmani sõnul on selleaastase messi põhifookuseks säästev ehitus. Tema kinnitusel ei saa kallinevate materjalide ja kütuse taustal ka Eestis loodus- ja energiasäästlikest hoonetest ning ehitustehnoloogiatest mööda vaadata.

Võrreldes eelmiste aastatega on seekordse messi kontseptsioon samaks jäänud - välja on pandud ehitus- ja viimistlusmaterjalid, sisustustooted, töörõivad ja töökaitsevahendid, ehitusmasinad ja -seadmed, kütte- ning ventilatsiooni- ja veevarustusseadmed.

Tutvuda saab ka elektriinstallatsioonmaterjalide, kokkupandavate ja tüüpehitiste, konstruktsioonimaterjalide ja palju muuga.

"Pärnu ehitusmess on aastate jooksul leidnud kindla klientuuri. Tundub, et ehitusettevõtjatele ja oma kodu ehitajatele meeldib üha rohkem, et info uutest toodetest ja võimalustest kiirel ajal kätte tuuakse," räägib Elys Tsupsman Pärnu messi vajalikkusest Tartu ja Narva ehitusmesside ning messi Eesti Ehitab kõrval.

Projektijuhi sõnul oli 1. septembriks registreerunud juba ligi 70 ettevõtet, ent osalejate nimekiri täieneb pidevalt. Ettevõtmise eestvedaja Elys Tsupsmani hinnangul oodatakse messile üle 10 000 inimese. Eelmise aasta külaliste arvule alla ei taheta jääda, olgugi et inimeste rahakoti rauad ehk võrreldes eelmiste aastatega enam nii agaralt ei avane.

Tsupsman majanduslangusest tingitud ebaõnnestumist ei karda. Pigem on tema sõnul säärane ettevõtmine vajalik, sest paljude ettevõtete juhid on arvamusel, et otsekontakti loomine messil annab tõhusama tulemuse kui tühipaljas reklaam.

"Eestis on ehitatud ka kõige raskematel aegadel. Oma kodu remontimise või uue kodu ostmise soov pole inimestel kuskile kadunud," lisab ta.

Sama meelt on ka Maxit Estonia OÜ tegevdirektor Viktor Valkiainen: "Vaatamata ehitusmahtude langusele jätkub ehitus alati. Ka nõudlus meie toodete järele pole kadunud. Iga täiendav võimalus olla nähtav on just praegusel raskel ajal väga tähtis."

Ettevõtja prognooside kohaselt võiks ehitussektoris paremad ajad alata ehk alles 2010. aastast. Enne seda tuleb aga sarnaselt teiste firmadega viia tootmisplaanid vastavusse vähenenud turunõudlusega, leppida vähenenud käibe ja kasumiga ning leida võimalusi potentsiaalsetele klientidele silmajäämiseks.

Valkiaineni kinnitusel on Maxit Estonia OÜ osalenud kõigil suurematel ehitusmessidel Eestis. Osaleda plaanitakse lisaks Pärnus toimuvale messile ka 16.-18. oktoobrini peetaval Tartu ehitusmessil ja järgmise aasta algusesse jääval Narva ehitusmessil.

Viktor Valkiaineni sõnul on messidel osalemine oluline osa turundustööst ja oma toodete tutvustamisest. "Kindlasti annab see inimestele uusi teadmisi meie toodetest ja nii võivad neist saada meie kliendid," on ta messide kasuteguri suhtes optimistlik.

Pikema äriplaaniga ettevõtmistel on sellel messil kindlasti koht olemas. Ainuke mure on, kas korraldajad suudavad ikka piisavalt inimesi kohale meelitada. Meie ootame messile oma praeguseid ja tulevasi kliente, eelkõige Pärnust ja selle ümbrusest. Kui vaadata Pärnu messe, siis need ei ole eriti palju meie käivet tõstnud, kuid kindlasti tuleb mõni tehing messi ajal ja veel aasta jooksul pärast messi. Messi juures on tähtsaim klientidega suhtlemine. Kasulik on kuulda ka objektiivset tagasisidet kliendi lihttöötajalt. Meie tooted ja teenused on suunatud ettevõtte efektiivsuse parandamiseks ja ma arvan, et praegu on parim aeg pakkuda klientidele uusi võimalusi. Just raskemad ajad sunnivadki kliente rohkem mõtlema, mis võiks olla parim lahendus tulevikuks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt