Tõnis Oja • 18. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Keskpangad toetasid aktsiaturge

Aktsiaturud nii Euroopas kui ka USAs pöördusid eile tõusule pärast seda, kui Euroopa suuremad keskpangad, USA Föderaalreserv, Kanada ja Jaapani keskpank tegid finantsturgudele koordineeritud rahasüsti kokku 180 miljardi väärtuses.

Lisaks neile toetasid finantsturge ka Venemaa ja Hiina keskpangad.

Londoni börsi FTSE indeks oli pärastlõunaks kerkinud 0,9 protsenti 4996,40 punktini, Frankfurdi ning Pariisi börsi indeksile lisandus enam kui protsent.

Ehkki Aasia turud olid varahommikul suures languses, aitas keskpankade ühisaktsioon ka sealseid kaotusi leevendada ning USA aktsiaturud alustasid üsna korraliku tõusuga.

Lisaks keskpankade rahasüstile avaldasid aktsiatele positiivset mõju spekulatsioonid ühinemiste ja ülevõtmiste kohta. Kuna raskustes on paljud finantssektori ettevõtted, otsitakse palavikuliselt võimalusi ühinemisteks. USA suurim kinnsvaralaenaja Washington Mutual on ajalehe The New York Times andmetel ennast müüki pannud ning aktsia hind kerkis seetõttu viiendiku võrra. Potentsiaalseteks ostjateks peetakse USA lääneranniku suurimat panka Wells Fargo, aga võib olla ka Citigroup või Bank of America.

Alates möödunud aasta oktoobri lõpust on maailma aktsiaturud kaotanud üle 19 triljoni dollari oma väärtusest. Ainuüksi sel nädalal haihtus 3,6 triljonit dollarit.

Kui aktsiate hinnad langevad, siis kellelgi on saabunud võimalus odavalt osta. Nii päästab Warren Buffettile kuuluv MidAmerican Energy Constellationi nimelise ettevõtte.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt