Hiina aktsiaturg ikka rahamasin

Romet Kreek 23. veebruar 2009, 00:00

Vaadates reedeseid arenguid Aasia aktsiaturgudel või ka tänavu toimunut, eristub Hiina aktsiaturg selgelt.

Aasias on praegu üldiselt langusaeg. Korea börs kukkus reedel 3,7 protsenti. Üle 2 protsendi langesid Hongkong, Taiwan, India ja Indoneesia. Teiste turgude langused on mõõdukamad. Sri Lanka börs tõusis 0,6 protsenti ja oh üllatust - Hiina viskas üles kaks protsenti.

Kohalikus vääringus on Hiina aktsiaturg aasta algusest tõusnud 29 protsenti. Kuna euro on nõrgenenud, on europõhise investori jaoks Hiina aktsiaturu tootluseks aasta algusest suisa 42,6 protsenti. Aasias on teisigi börse, mis aasta algusest plussis, kuid mitte ligilähedaseltki samaväärselt. Taiwan on kohalikus rahas 3,4 protsenti miinuses, kuid europõhiselt 1,0 protsenti tõusnud. Malaisia börs on omas rahas 1,5 protsenti tootnud, eurodes aga 5,4 protsenti. Tai on bathis langenud 3,4 protsenti, kuid euros tõusnud 3,9 protsenti. Filipiinid on peesodes teeninud 0,5 protsenti, kuid euros 9,3 protsenti. Pakistan on vastavalt tõusnud 1,8 protsenti ja 11,7 protsenti. Sri Lanka on omas rahas teeninud 15,4 protsenti ja eurodes 26,3 protsenti.

Legendaarne Aasia trendivastane investor Dr. Marc Faber ütles Bloombergile, et Hiina aktsiaturg võib rallida veel kuni 15 protsenti, enne kui kukkuma hakkab, kuna majanduse olukord halveneb.

"Hiinas on kõvasti likviidsust ja see hoiab turul tõusuhoogu sees," ütles Faber. "Hiina aktsiad võivad rallida veel 10-15 protsenti ja siis vajuvad ära."

Ralli ei ole jätkusuutlik, kuna Hiina majanduse olukorra allakäik jätkub.

"Hiina majandus on tegelikult languses, vaatamata sellele, mida tahes Hiina ametlik statistika näitab."

Hiina eksport kukkus jaanuaris 17,5 protsenti, import aga kukkus 43,1 protsenti.

Kulla hind flirtis reedel USA turgude avanemise järel 1000 dollari tasemega, vajaka jäi 10 USA senti. Arvestades aktsiaturgude kurba liikumist ja jätkuvalt negatiivseid uudiseid sellest, kuidas juba peab olema valmis riike päästma ning jätkuvalt viletsaid ettevõtete kvartaltulemusi, ei ole see üllatav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing