Hiina Hani dünastia ajal

Signe Sillasoo 20. märts 2009, 00:00

Režissöör John Woo, kelle kontol on varasematest aastatest sellised suured linateosed nagu näiteks "Face/Off" ja "Mission: Impossible II", on saanud valmis järjekordse kinohitiga. 2008. aastal valminud filmil "Punane kalju" on siiani üle ootuste hästi läinud. Hiinas ületas film esimese kuuga kõik seni püsinud kassarekordid. Edukalt on tal läinud ka mujal.

Film viib vaataja aastasse 208 pKr, Hani dünastia lõppu kuulutavate lahingukeeriste keskele. Väejuht ja peaminister Cao Cao palub keisrilt luba asuda sõjakäigule lõunasse, et alistada mässulised sõjapealikud Liu Bei ja Sun Qyan. Kurjakuulutava vastase löömiseks otsustavad nii Bei kui ka Quan, kelle varasemad suhted suhteliselt kehvad on olnud, strateeg Zhuge Liangi soovitusel siiski liidu sõlmida. Algab valmistumine otsustavaks Punase kalju lahinguks, mis muudab kogu Hiina edasist palet.

Jutustatava loo aluseks on 14. sajandil Luo Guanzhongi kirjutatud ajaloolisele romaan "Kolme Kuningriigi lugu", mis on kodumaal siiani väga populaarne, seda peale linateoste nii erinevates videomängudes kui ka koomiksites.

Filmi lavastaja ja üks stsenaristidest John Woo on tunnistanud, et tema jaoks oli antud filmi tegemine teatud mõttes otsast alustamine. "Kui ma läksin Hollywoodi, siis ma tegin Hollywoodi filme. Ma pidin täielikult keskenduma antud kultuurile ja ühiskonnale ning sellele, kuidas inimesed mõtlevad. Seega olin sunnitud jätma kõrvale enda kultuuri. Ent Aasiasse tagasi minnes pidin laskma lahti sellest, mida olen Ameerikas teinud. Pidin alustama otsast, õppima keelt, mõtteid, kultuuri ja kõike muud," selgitas ta ühes varasemas intervjuus.

Film, kus rohkelt muinasjutulisi kaadreid ja vägevaid massistseene, peaks olema huvitav vaatamine kõigile Hiina kultuuri huvilistele. Loodetavasti jõuab õige pea Eesti kinodesse ka "Punane kalju 2", mis Aasias juba jaanuari alguses kinolinale jõudis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing