Soome metallifirma laiendab Eestis haaret

Enn Tosso 01. aprill 2009, 00:00

FSP laiendab oma tegevust ja avab sel kuul Sauel juba teise pinnatöötlemisettevõtte Eestis.

Esialgu annavad FSP pinnatöötlemisettevõtted Jüris ja Sauel tööd kokku 20 inimesele. Eestisse tuleku ajend on ettevõtte teatel soov tulla lähemale Eestis juba tegutsevatele Soome metalli- ja masinaehitusettevõtetele.

Laienemist Eestis kiirendab aprilli alguses Saue tehase ja Paimio ettevõtte Stera Mechanics vahel käivituv tihe koostöö. Ettevõte vastutab seal edaspidi Stera Mechanicsi elektrimootorite ja tuulegeneraatorite koostisosade puhastamise, värvimise ning korrosioonitõrjevahenditega katmise eest.

"Soovisime FSPd koostööpartneriks, sest tahame keskenduda oma põhioskustele ja nende arendamisele. Tegemist on usaldusväärse koostööpartneriga, kellelt saame kuluefektiivse pinnatöötluse täisvalmistoote põhimõttel," selgitas Stera Mechanics Oy tegevjuht Jarkko Vähä-Tahlo.

"Teine Eestis paiknev pinnatöötlemisüksus aitab meie tootmismahtu suurendada ja see võimaldab teenindada varasemast rohkem kliente. Loodame edu eelkõige nende metalliala ettevõtete hulgas, kes teevad palju allhankeid Põhjamaadele. Otsime ka projektipõhiseid kliente, see tähendab, et vajadusel viime oma seadmed kliendi juurde. Tahame lähiaastatel oma käivet Eestis neljakordistada. Samal ajal uurime äritegevuse võimalusi ka teistes Baltimaades," ütles FSP tegevdirektor Pentti Virtanen.

FSPga samal alal töötava firma juht tõdes, et metallitööd jagub Eestis ainult neile, kel on pikad lepingud, mis katavad kriisiaja ära.

"Vahel tundub, et praegu pole kellelgi tööd," märkis ta. Ettevõtja sõnul on tööd sellistel firmadel, kel teevad suuri seadmeid, näiteks tuulegeneraatoreid. Enda firma kohta ütles ta, et on praegusest kriisist väga haavatav just oma väiksuse tõttu.

Laienemiseks on tema sõnul hea aeg seetõttu, et metallitööliste palgad on langenud 60%. "Kuulutustes küsitakse tööd 50 krooni tund, ent lõpus on ikka lause, et on võimalik läbi rääkida. Inimestel on esmatähtis, et üldse tööd saaks," osutas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing