Ekspedeerija teeb väikestele vedajatele häbematult külma

Mariliis Pinn 25. mai 2009, 00:00

"Vedusid on tellitud, meestele on makstud, kütus on makstud, nüüd tahetakse oma raha saada. See on lihtlabane vargus," siunas Päär ekspedeerijat. Ta rääkis, kuidas ettevõtte tegevjuht Indrek Pärn kutsub politsei, kui keegi talle võlgu meelde tuletab. "Ükskord istusin tema suvila ees kuus tundi, et mehega rääkida. Ta kutsus politsei," seletas ta.

Seetõttu korraldaski Päär neljapäeval võlgnike maja ees ametliku piketi. "Kogume kokku firmad, kellele võlgu ollakse, teeme ühisavalduse, et algataks uurimine kelmuse alusel," selgitas ta aktsiooni eesmärki. "Tahame, et sellised ekspedeerijad nagu Pärn tegevuse lõpetaks ja oma võlad ära maksaks."

Pool kümme saabus sündmuskohale ka politsei, kellele Pärn Pääri sõnul kaebas, et rikutakse inimõigusi, tema rahu ega lasta elada. "Meil oli luba olemas ja see oli rahulik meeleavaldus," lisas Päär.

Päär sõnas, et kliente petvaid ekspedeerijaid on kümne ringis. "Tavaliselt valitakse ohvriteks nõrgemad. Kõigepealt tehakse koostööd, makstakse raha, võidetakse usaldus ja siis jäetakse lihtsalt raha maksmata," selgitas ta.

Pääri sõnul on Eestis inkasso tegevust reguleerivad seadused puudulikud ja politsei ei aita, ei taheta tsiviilvaidlustesse sekkuda.

Päär selgitas, et viimasel ajal on transpordis süvenev probleem, et ei saada raha tehtud töö eest kätte. "Venitakse ülekannetega või ei maksta üldse," selgitas ta.

Üle poole miljoni nõudva Tradeway tegevjuht Aivar Sõrmus ütles, et Mediron Logistics OÜ ei ole oma kohustusi täitnud, kuigi nemad on oma töö teinud ja kauba ära vedanud. "Kuna ei õnnestunud nendega suhelda, andsime nõude inkassole," rääkis firmajuht. Viimati tasuti Tradeway arveid aasta alguses, maksmata on novembris ja detsembris esitatud arved. "Lootus on, et saaksime rääkida, mida tekkinud olukorras teha," ei ole Sõrmus poolest miljonist veel loobunud. Tradeway veokijuht Hubert Silbergleich rääkis, et kogu palka ei ole ta kätte saanud juba viis kuud. Ta saab aru, et kui Tradewayle ei ole kliendid maksnud, siis ei ole ka raha talle maksta.

Beweshipi juhi Aare Silla sõnul on nad Mediron Logistics OÜ-le teinud vedusid 150 000 krooni eest, millest võlgu ollakse 40 379 krooni. "Olime ühed õnnelikumad," lisas Sild. Ta hoiatas, et vedajad peaksid võimalusel uurima, kelle tellimusi nad vastu võtavad. "Rohkem tasub usaldada firmasid, kes on ERAA või ELEA liikmed," rääkis firmajuht, kes sai valusa õppetunni, kui nüüdseks tegevuse lõpetanud Tartu ekspedeerija Revalcorp OÜ arved tasumata jättis.

Neljapäeva õhtul ei soostunud kohaletulnutega suhtlema ei Mediron Logistics OÜ omanik Lepamaa ega firma tegevjuht Pärn. Telefonid jäid tummaks ja kõik väravad olid lukus. E-kirjaga saadetud kommnetaari palve on siiani jäänud vastuseta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing