1 koht: Fund Ehitus seljatab halvad ajad hoolikalt plaane tehes

Signe Sillasoo 04. november 2009, 00:00

Vaatamata rasketele oludele turul suutis Fund Ehitus OÜ 2008. aastal suurendada käivet üle-eelmise aastaga võrreldes 2,08 korda ning kasvatada mullu kasumit 2007. aasta 14 miljonilt 45 miljonile kroonile. Ettevõtte rentaablus oli 10,29%.

Juhatuse liikme ja ühe omaniku Eiki Rumpi sõnul oli heade tulemuste taga juba varasemalt sõlmitud suuremahulised ja pikaajalised ehituslepingud, mille põhimaht teostatigi 2008. aastal. Tegevust jagub ka praegu, sest töös on Lasnamäele kerkiva rahvusvahelise ehituskaupade poeketi Bauhaus esimese poe ehitus, mis peaks valmima 2010. aasta aprilliks. Tuleb teine 20 000 ruutmeetri suurune ja hakkab asuma Mustakivi ja Laagna tee ristmikul olevas Tähesaju City meelelahutuskompleksis.

Selle aasta tulemustele ettevõtte juhatuse liige põhjalikult valgust heita ei taha: "Tegime eelmise aasta lõpul selleks aastaks konservatiivse plaani, arvestades mahu langust," selgitas ta.

Konservatiivne plaan on ka järgmiseks aastaks. "Tuleb arvestada, et ehitusturg veel tõusma ei hakka, tööde maht väheneb ja tööd on ühe raskem saada," toonitas ta. See kõik on määrav järgmise aasta eelarvet tehes, mis paneb paika ka püsikulude, palkade ja töötajate arvu võimalikud muudatused. "2010. aastaks tulemuste kasvu võrreldes 2009. aastaga ilmselt planeerida ei saa," lisas ta.

Töö saamise võimalused üldehituse peatöövõtu sektoris on Rumpi sõnul praegu väikesed, pakkujaid on rohkelt, töid kõigile ei jätku. "Praegu tehakse töö saamise nimel pakkumisi, mis põhinevad lootusel, et tööde teostamise hetkel hinnad jätkuvalt langevad. Riskantne on aga hinnata tööde maksumusi üldehituse objektidel, mis kestavad üle aasta," sõnas ta. Samas on Rump tuleviku suhtes positiivne. Edukust püütakse säilitada tööde saamise, ehituse ja selle finantseerimisega seonduvate riskide maandamisega ning oskusega sõlmitud lepingud edukalt teostada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing