Rahakalender: Investoril käsi pulsil

Fredy-Edwin Esse 29. aprill 2011, 00:00

Maikuu rahakalender näitab, et investoritel tuleb tihe ja sündmusterohke kuu enne suve algust. Suur hulk firmasid on oma majandustulemusi avaldamas ning enamik investoreid saab teha veel viimased vajalikud tehingud enne suvepuhkusele minekut. On ju vana aktsiaturgude ütlus - sell in may and go away (müü maikuus ja mine ära).

Esmapilgul on kodumaisel investoril piisavalt tegemist juba Tallinna börsil, sest majandusaruande avalikustavad koguni pooled firmad. Need on Harju Elekter, Ekspress Grupp, Baltika, Olympic, Silvano, Premia Foods ja Tallinna Kaubamaja. Lisaks sellele toimub mitu aktsionäride üldkoosolekut ning dividendide väljamakset. Mitmed kohalikud aktiivsed erainvestorid ennustavad, et Tallinna börs loksub terve suve, külg ees, kuid sügise alates võib taas üks ralli aset leida. Küll aga võib Tallinna börs suvel elavneda tänu juunis toimuvale IPO-le. Börsile tulija nime on seni suudetud saladuses hoida, kuid välja on sorteeritud mitu kandidaati.

Väga tihe aeg tuleb ka välisbörsidel, kus üksteise võidu teatatakse kvartaalseid tulemusi ning makromajanduslikke näitajaid, mis suure tõenäosusega määravad kogu ülejäänud suve meeleolu. Suurte küsimustena jälgitakse kindlasti veel USA inflatsiooni ja töötuse numbreid, sest inflatsioon on maailmas kerkimas suurimaks küsimuseks üldse. Tuleb kindlasti huvitav kuu nii Skandinaaviasse kui ka USAsse raha paigutanud investoritele, kelle meeled peaksid tükk aega teravdatud olema.

Makroandmetest selgub, kas Eesti majandus jätkab ekspordist tuleneva tõusu kursil. Küll pakub läinud aasta esimese kvartali madal võrdlusbaas lootust heaks tulemuseks. Selle järgneb kohe tööhõive statistika, mis kõikide märkide järgi paraneb samuti. Kuu alguses avaldatakse tarbijahinnaindeks ning kuu lõpus keskmine palk ning saab näha, kas inflatsioon ületab jätkuvalt palgatõusu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing