Keraamikafirma juht: uus pank toob uue ärikultuuri

29. mai 2011, 09:47

Aeg-ajalt on tunne, et tahaks panganduses teistsugust lähenemist ja ärikultuuri küll, vastas Võrus tegutseva keraamikafirma OÜ Timo-Keraamika juhataja ja suuromanik Tiit Raag päevaküsimusele.

Äripäev küsis, kas Eestisse oleks vaja lisaks Skandinaavia pankade kogemusele ka muude riikide äritava ja hingust ning millisest riigist see tulla võiks? Päevaküsimuse ajendiks oli Sampo Panga juhi Aivar Rehe reedene (27.05.) väljaütlemine, et nelja Skandinaavia panga praegune domineerimine on halb.

Tiit Raag ütles, et põhimõtteliselt on ettevõtjal ju ükspuha, peaasi, et pangaasjad aetud saavad. „Samas vahel tunned, et tahaks teistsugust lähenemist,“ lausus Raag, kelle firma suhtleb kahe pangaga. „Aeg-ajalt tunned, et ühes pangas on üks asi mõistlikum ja arusaadavam ja teises pangas jälle teine asi. Vahest tuleks kasuks, kui meie pangaturul oleks teistsugust ärikultuuri. Praegused pangad saavad liialt palju oma vaateid peale suruda.“

Raagi sõnul võiks Eestis olla näiteks Saksamaa pank. „Eestil on ju Saksamaaga üsna palju kaubavahetust,“ põhjendas ta.

Samas rõhutas Raag, et ega käsukorras kedagi pangandusturule too. „Pealegi on meil ju siin ikkagi ka mõni mitte-Skandinaavia pank, näiteks Krediidipank või BIG Pank,“ lisas ta.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. May 2011, 14:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing