Koit Brinkmann • 24. september 2013 kell 14:19

Kahtlustus 22 000 euro väljapetmises

Tehnikakõrgkooli kinnitusel on vallandatud professor Priit Willbach (varem Priit Vilba) tekitanud koolile vähemalt 22 000 eurot kahju.

Täpsemad summad on kokku löömisel ja kool ei välista ka politseisse pöördumist. Willbachi sõnul pole ta koolile kahju tekitanud.

Tallinna tehnikakõrgkooli kommunikatsioonijuht Marek Simulman ütles, et koolile on praeguseks teada vähemalt 22 000 euro suurune kahju, kuid kuna täpsemate numbrite kokkulöömisega alles tegeletakse, võib see summa olla veelgi suurem. Kool leiab, et rajatiste õppetooli juhataja, professor Willbach küsis raha tegelikult teostamata tööde eest.

„Kahtlused, et kõik pole päris korras, tekkisid 2012.aasta sügisel. Kontrollimisel leidis kõrgkool, et välja makstud summade ja tehtud tööde vahel on mittevastavusi. Leidsime siis,  et on vastuvõetud tööd, mida tegelikult ei ole tehtud, aga arved nende eest on esitatud,“ märkis Simulman.

Simulmani sõnul selgitab kool kõigepealt välja kahju täpse suuruse ja loomulikult ollakse huvitatud selle hüvitamisest. Selleks ei välistata ka politsei poole pöördumist.

Tallinna tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend tunnistas, et koolipoolsel initsiatiivil läksid nende teed Willbachiga septembri alguses lahku.

„Tal oli kalduvus mittesihipäraseid kulutusi tekitada,“ ütles rektor, lisades, et tegemist oli vassimisega töö teostamise osas.

„Nende seisukoht võib tõesti selline olla, aga mina pole midagi valetanud,“ lausus Willbach, kelle sõnul on nad üle kahe aasta tegelenud uurimistööga, kuidas saaks kaevanduste jääkmaterjale kasutada teedeehituses. Selle raames on tehtud mitmeid katseseeriaid. Willbach märkis, et kooli juhtkonnale ei meeldinud need meetodid, kuidas katseid tehti.

„Kool võib alati midagi kahtlustada, aga minu süda on selles osas puhas, et me oleme teinud katseid piisavas mahus ja õigesti,“ sõnas ta.

Hetkel kuum