Kesklinnakorter on investori lemmik

30. jaanuar 2014, 13:48

Tallinna kesklinnas ja selle lähedal asuvatel miljööaladel on investorite huviorbiidis 60 000-80 000 eurot maksvad väga heas korras väiksema üldpinnaga ühe- ja kahetoalised korterid, ütles Uus Maa Kinnisvarabüroo kesk- ja vanalinna maakler Andrus Emerson.

Nõudlus on tema sõnul isegi niivõrd suur, et kohe pärast pakkumise ilmumist tekib ostuhuviliste järjekord. Selle põhjuseks on nii likviidsete investeeringukorterite vähesus kui ka kasvav hinnatase. Sarnaselt kõigi ostjategruppidega on ka investoritel oma kindel, aastase tootlusega seotud hinnapiir, millest üle minna ei soovita.

Investori valik langeb eelkõige 25-40 ruutmeetrisele korterile, mis asub kesklinna või selle lähiümbruse ajaloolises keskkonnas vanemas puitmajas. Hoone peaks olema heas seisukorras, veel parem, renoveeritud ning seda haldav ühistu tegus. Korter olgu heas korras ja varustatud elementaarse sisustusega. Kesklinnale omaselt on väga tähtsal kohal mugav parkimine, mis arvestades parkimistasusid, peaks olema võimalik hoovis.

Väga eelistatud on ka korterid, kus juba elab üürnik sees ning leping temaga on sõlmitud turutasemele vastava üürihinnaga.

Loomulikult liigub turul ka investoreid, kes otsivad remonti vajavaid kortereid hinnavahemikus 1400-1500 eurot/m2.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2014, 13:48
Otsi:

Ava täpsem otsing