Eesti idufirma: edu konkursil aitab laieneda

10. märts 2014, 00:00

Skandinaavia parimate idufirmade sekka jõudnud Eesti ettevõte IoT Streetlight OÜ on välja töötanud järjekordse tehnoloogiavidina, mis on valmis vallutama maailma.

Nordic Cleantech Openi keskkonnatehnoloogiaettevõtete võistlusel pääses 25 parima hulka ka Eesti ettevõte IoT Streetlight OÜ oma targa tänavavalgustiga.

Ettevõtte ärijuhi Alar Võrgu sõnul on neil konkursil tähelepanu saamise üle väga hea meel. “See näitab, et sellise toote vastu on nii huvi kui ka turgu,” märkis Võrk.

IoT Streetlighti väljatöötatud seadmega Cityntel on võimalik juhtida tänavavalgustuste tööd nii, et ei kuluks ülemäära elektrit. “Igasse tänavavalgustisse paigaldatakse tark kontroller, mis oskab valgustit sisse-välja lülitada ja mingitel etteantud kellaaegadel hämardada,” selgitas Võrk. Võrgu sõnul on praeguseks Citynteli installatsioone paigaldatud nii Tartus kui ka Tallinnas, samuti Soomes ja Saksamaal sealsete partnerite vahendusel.

Nordic Cleantech Openil 25 parima sekka pääsemine annab Võrgu sõnul ettevõttele peamiselt au ja kuulsust. “Loomulikult tahame minna jõuliselt ühisturgudele, oleme seda juba ka teinud,” märkis ta. “Turgudele laienemiseks on vaja palju raha. Konkursil silmapaistmine on selleks hea võimalus.”

Seadme töötasid välja IoT ­Streetlight OÜ tegevdirektor Kristiina Randoja, tehnoloogiajuht Jürgo Preden, ärijuht Alar Võrk ja tehnoloogiaarendajad Raido Pahtma, Madis Uusjärv, Ville Arulaane.

Võistluse 25 parima hulka pääses ka Eesti ettevõte Stigo seadmega Stigobike.

Kolmandat korda toimunud Nordic Cleantechil osales 107 ettevõtet.

Skandinaavia parimate idufirmade konkursi finaal toimub 19. mail Stockholmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. March 2014, 19:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing