Parts: Reform tegeleb poliitkombinatsiooniga

11. märts 2014, 09:56

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts arvab, et valitsuskriis praegusel äreval ajal on väga murettekitav.

Partsi sõnul tegeleb Reformierakond poliitkombinatsiooniga edu nimel järgmistel riigikogu valimistel, kuid valijad näevad selle läbi, vahendas ERRi uudisteportaal Partsi intervjuud "Aktuaalsele kaamerale".

"Praegu on tänaseks päevaks selge, et väärtustel põhinev koalitsioon on lõppenud, Isamaa ja Res Publica Liit valmistub opositsiooni minema. Ja mis nüüd need motiivid on koalitsioonipartneril, siis ma arvan, et need põhjused on ikkagi kohalike omavalitsuste valimistes. Kui te vaatate Tallinna tulemusi, siis IRL sai üksinda sama palju valijate toetust kui Reformierakond ja  sotsiaaldemokraadid kokku," rääkis Parts "Aktuaalsele kaamerale".

Parts nimetas Reformierakonna poliitkombinatsiooniks aasta päras toimuvate riigikogu valimiste nimel ja arvas, et ühiskond ja valijad näevad selle läbi. Ta ütles, et kuna rahvusvaheline olukord on murettekitav, on IRL seisukohal, et koalitsiooniläbirääkimised tuleb kiiresti lõpule viia.

Ta rääkis ka, et ei pea koalitsiooni võimaliku lagunemise põhjuseks enda kui ministri rongi- ja praamiliiklusega seotud tegevust, ja nimetas toimuvat suuresti lavastuseks. IRL valmistub tema sõnul opositsioonis olekuks, mis on ka "väga tähtis töö".

Samas nentis ta, et kui tema sõnad lavastusest ei vasta tõele ja Reformierakonnal Ja Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal ei õnnestu koalitsiooni moodustada, tulevad "täiesti uued kõnelused ja pall läheb presidendile tagasi". IRL on sel juhul läbirääkimisteks valmis, vahenadas ERRi uudisteportaal Partsi sõnu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. March 2014, 12:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing