Võlakirjakuningas kaotab ainsana raha

Fredy-Edwin Esse, California 13. märts 2014, 21:30

Võlakirjakuningaks tituleeritud Bill Grossi juhitavast maailma suurimast võlakirjafondide haldurist Pimcost jookseb endiselt raha välja, olles ainuke peamistest fondidest, kellega see juhtub.

Pimco oli veebruaris kümne suurima võlakirjafondide halduri seas ainukene, kes pidi kannatama raha neto väljavooli, vahendab MarketWatch Morningstari värsket raportit.

Pimco fondidest võtsid investorid veebruaris välja 2,49 miljardit dollarit. Viimase aasta peale on Pimco 10 suurima seas vaid üks kahest, kel on olnud neto väljavool. Teine oli American Funds, kuid Pimco kaotatud 56,12 miljardit oli Americanist kaugelt üle.

"Pimco on silma paistnud erandina," ütles Morningstari analüütik Michael Rawson raportis. "Viimasel ajal on väljavool stabiliseerunud, kuid selgelt kannatab Pimco juhtkonna probleemide tõttu. Ma ei usu, et see kaua kestab, kuid lühiajaliselt on inimesed võtnud oota ja vaata seisukoha."

Teatavasti jaanuari alguses üllatas investoreid Pimco kaastegevjuht Mohamed El-Erian, kes teatas tagasiastumisest ning väidetavalt oli tülli pööranud Grossi endaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. March 2014, 13:26
Otsi:

Ava täpsem otsing