Prokuratuur otsustab EASi juhi suhtes uurimise alustamise hiljemalt 2. aprillil

25. märts 2014, 00:00

Riigiprokuratuuri teatel vajab prokuratuur lisaaega, et koguda EASi juhi Andres Rannamäe pea kohale kerkinud rahakantimiskahtlustuse kohta lisamaterjali.

Eesti Ekspress kirjutas, et möödunud neljapäeval Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse uueks juhatuse liikmeks valitud Andres Rannamäe osas võttis rahandusministeerium ühendust politsei ja prokuratuuriga, teavitades Euroopa Pettustevastasest Ametist (OLAF) saadud infost, et Rannamäe võib olla seotud 570 000 euro teadusrahade kantimisega. Lisaks kirjutas Äripäev eile, et Rannamäe võis Luterma nõukogus olles saada nõukogu liikme tasu läbi endale kuuluva firma. Maksu- ja tolliameti arvates olid need konsultatsioonitasudena deklareeritud tehingud näilised, hoidmaks kõrvale maksude tasumisest. Vaidlus otseselt enam Rannamäe firmat ei puuduta, sest maksuametiga käib kohut pankrotistunud Luterma.

Kui eelmisel nädalal märkis prokuratuur, et teatab sel nädalal, kas Rannamäe asjus alustatakse uurimist või mitte, siis eile lausus avalike suhete juht Kadri Tammai, et prokuratuur vajab täiendavate tõendite hankimiseks lisaaega. “Seoses vajadusega koguda täiendavaid andmeid tuleb otsus hiljemalt 2. aprillil,” märkis Tammai.

Täna koguneb ka EASi nõukogu erakorralisele koosolekule, kus Rannamäe saab võimaluse nõukogu liikmetele jagada selgitusi. “Nõukogu liikmetel on tekkinud küsimusi võltsimiskahtlustuse kohta. Eks ta on meili teel ka selgitusi juba jaganud, kuid eks ikka on veel küsimusi,” märkis nõukogu esimees Cinzia Siig.

Rannamäe ütles möödunud nädalal, et kuigi EASi nõukogu on talle juhatuse liikme volitused üle andnud, pole töölepingut veel allkirjastatud.

Siigi sõnul arutatakse vajadusel erakorralisel koosolekul ka Rannamäe volituste peatamise võimalust. “Tal on volitused alates tema juhatuse liikmeks määramisest. Vaatame, mis homne toob.  Arutame seal erinevaid asju. Vaatame, mida prokuratuur otsustab,” märkis Siig eile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2014, 20:15
Otsi:

Ava täpsem otsing