Pärnamäel uus jäätmejaam

1706-aripaev 07. aprill 2014, 11:56

Täna alustab tööd Pärnamäe jäätmejaam, mis läks maksma ligi miljon eurot.

Pärnamäe jäätmejaam on osa projektist, mille käigus rajab Tallinna ja Loksa linna ühine Mittetulundusühing Keskkonnateenused Tallinnasse kaks jäätmejaama ja ühe ümberlaadimisplatsi ning Loksale ühe jäätmejaama.

Projekti raames rajati jäätmejaamad Tallinnasse Pärnamäe ja Rahumäe kalmistute juurde  ning ümberlaadimisplats Liiva kalmistu juurde, teatas MTÜ Keskkonnateenused.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul oli Tallinna huvi eelkõige korrastada kalmistute ümbrused, mis olid aastate jooksul kujunenud äärmiselt inetuteks prügiladustamise kohtadeks. „Nüüd on kõigil tallinlastel võimalus majapidamises liigseks muutunud jäätmed tsiviliseeritud kodanike kombel tasakastusse suunata,“ lisas Sarapuu. „Kalmistute juurde rajatud jäätmejaamad võtavad lisaks kalmistujäätmetele (pärjad, oksad, küünlatopsid jms)  sarnaselt teistele Tallinnas tegutsevate jäätmejaamadega vastu ka muid jäätmeid.“

Pärnamäe jäätmeplatsi suurus on 14291 m² ning rajatud juurdepääsutee 2736, 8 m². Pärnamäe jäätmejaama ja selle juurdepääsutee maksumuseks kujunes 964 397, 81 eurot (ilma käibemaksuta). Platsil kasutatavate konteinerite maksumuseks kujunes 43063, 03 eurot (ilma käibemaksuta).

2014. aastal rajab MTÜ Keskkonnateenused veel jäätmejaama Loksa linna. Ehitaja leidmiseks alustatakse lähinädalatel riigihanget.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2014, 13:10
Otsi:

Ava täpsem otsing