Merimetsa plaanis väikeelamute asemel ehitada korruselamud

1706-aripaev 08. aprill 2014, 12:02

Tallinna linnavalitsus otsustab homsel istungil Merimetsa asumisse, Paldiski maantee ja mere vahelisele alale äriruumidega korterelamud ehitada võimaldava detailplaneeringu vastuvõtmise. Praegu on see väikeelamute ala.

Paldiski mnt 70c kinnistu ja lähiala detailplaneeringuga soovitakse määrata 4,25 ha suurusele maa-alale ehitusõigus kokku üheksa kuni 5korruselise korterelamu või äriruumidega korterelamu ning nelja kuni 4korruselise korterelamu ehitamiseks.
Paldiski mnt 70c kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostas Arco Investeeringute AS.

Planeeritav ala asub Stroomi parkmetsa vahetus läheduses, Paldiski maantee ja Pelguranna tänava vahelisel, valdavalt hoonestamata alal.

Tootmismaa sihtotstarbega, hoonestamata Paldiski mnt 70c kinnistu omanik on AS Kolde. Osa planeeritavast maa-alast jääb Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndisse.

Tallinna üldplaneeringu kohaselt on antud ala juhtotstarbeks väikeelamute ala. Detailplaneeringus tehakse ettepanek muuta väikeelamute ala planeeritava ala piires korruselamute alaks, kuna tegemist on vahetult magistraaltänava ärivööndiga piirneva alaga ja naabrusse Paldiski maantee äärde on juba varasemalt kavandatud kuni 12korruseline hoonestus. Arvestades ala paiknemist linnakeskuse läheduses, on väikeelamute asemel korterelamute rajamine põhjendatum, kuna väikeelamud vajavad suuremat privaatsustsooni ning on sobilikumad äärelinna miljöösse, teatas linnavalitsus.

Planeeringu ellu viimisel kõrghaljastust ei likvideerita ning tagatakse lindudele pesitsustingimuste säilimine - planeeritaval alal ja selle lähiümbruses pesitseb ligikaudu 30 linnuliiki.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Arco Investeeringud AS. Detailplaneeringu koostamine algatati Tallinna linnavalitsuse 26. juuni 2013 korraldusega.

Tallinna linnaplaneerimise amet ning Haabersti linnaosa valitsus korraldavad peale vastuvõtmist detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2014, 13:27
Otsi:

Ava täpsem otsing