Eesti Viljasalv tahab tänavu 100miljonilist käivet

08. mai 2014, 00:00

Teravilja ja teraviljasaadusi müüv AS Eesti Viljasalv kasvatas mullu tänu Kasahstani ja Venemaa turul stabiilsuse saavutamisele käivet 48%. Selle aasta eesmärk on 40% käibe kasv, müük peaks ületama saja miljoni euro piiri. “Edu taga on töö tegemine, midagi muud seal taga ei ole,” ütles Eesti Viljasalve juhatuse liige ja osanik Tõnis Leetjõe.

Mullune aasta oli ettevõttele 53,55 miljoni eurose käibe poolest aegade parim. Kaupa müüs ettevõte samuti rohkem kui kunagi varem, 219 000 tonni. Eesti Viljasalve kasum oli 546 000 eurot. Olulisemaks saavutuseks 2013. aastal oli ettevõttel  stabiilsed transiitkaubanduse lepingud Kasahstani ja Venemaa tarnijatega. Sellega on suures osas maandatud teraviljakaubanduse hooajalisusega seotud riskid.

Küsimusele, kuidas olukord Venemaal mõjutab äri, vastas Leetjõe, et murepilved on poliitikute välja mõeldud. “Meil ei ole probleeme, meie ei riku majandussuhteid sanktsioonidega. Meil ei ole probleeme Venemaal olnud ja loodetavasti ei tule ka, kinnitas ta. Leetjõe sõnul pole ta idas Eesti kohta ühtegi märkust kuulnud. “Venemaal suhtlemisel on oluline personaalne lähenemine. Enamik meie ärist on telefoniäri, tuleb sõna pidada ja teha seda, mis on kokku lepitatud. See on tulnud läbi raskete õppetundide. Oleme koos praeguste partneritega arenenud. Äri toimub inimeste, mitte ettevõtete vahel,” selgitas ta.

Aasta on alanud tõusvas joones. Leetjõe lisas, et Venemaa on nende jaoks hankimise turg ning sinna müüakse pigem näpuotsaga, müük toimub põhiliselt Euroopasse. Põhilised turud, kuhu Eesti Viljasalv müüb, on Baltimaad, Taani, Saksamaa, Suurbritannia ja Soome, aga ka Itaalia, Hispaania, Ðveits, Norra, USA Neitsisaared, Vietnam ja Kasahstan. Eksporditurge laiendada pole firmal plaanis. “Sel aastal tuleb kõige suurem kasv ilmselt Iirimaal ja Saksamaal,” märkis Leetjõe.

Tema sõnul sõltub müük aastast. “See aasta tuleb Kasahstani vili, mida eelmisel aastal ei olnud, sest ei olnud kvaliteeti,” sõnas ta.

Eesti Viljasalv ootab tänavu müügi kasvu. “Sellest kogusest, mis me eelmisel aastal müüsime, oleme tänavu nelja kuuga üle poole juba müünud,” märkis Leetjõe. Ta lisas, et kui midagi ei juhtu, kasvab tänavu käive 40%. “Idee on saja miljoni euro latist üle hüpata,” kinnitas Leetjõe.

 

Mis on mis

 • Eesti Viljasalv

Tegevusvaldkonnad on teravilja, teraviljasaaduste ja söödakomponentide müük ja hoiuteenuste osutamine.
2013. aasta oli ettevõttele käibe poolest läbi aegade parim.
Suurimad müügiartiklid olid päevalilleðrott, rapsiðrott, rapsikook, päevalillekook, söödamais, toidunisu ja veiste jõusööt.
Omanikud on Jesus Maria Fernandez Albeniz, Alessandro Alberti, Tõnis Leetjõe ja Claudio Roberto Mantaut. Neile kuulub üle kümne ettevõtte mitmel pool maailmas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  07. May 2014, 19:54
  Otsi:

  Ava täpsem otsing