ELi toetuse vähenemine mõjutab teedeehitust

22. mai 2014, 00:00

ASi TREV-2 Grupi tegevjuhi Erki Mölderi hinnangul tuleb praegu, kui vähenenud on ELi keskkonnaehituse maht ja kärbitud kütuseaktsiisi osa teedeehituses, harjuda nn uue normaalsusega, mis seab löögi alla teede sõidetavuse.

“Olukorras, kus raha tegelik osakaal on juba praegu sellest määrast väiksem ning ELi toetuseks mittekõlbulike teede rahastamine kriitilisel piiril, tähendab see kindlasti teede sõidetavuse löögi alla seadmist ja kindlasti ka ohtu sektori tööhõivele,” nentis Mölder.

Ta selgitas, et ehituses tegutsevad praegu tugevad ja riskijuhtimist hindavad ettevõtted, mis on juba kindlasti arvestanud sellega, et teatud mahus välisrahastus väheneb.

Kuna valitsus otsustas hiljuti siduda kütuseaktsiisist lahti teede investeeringuteks ja teehoiuks määratud raha, siis enam ei ole riigil kohustust suunata sinna kütuseaktsiisist 75 protsenti.

Muutustega kohanemiseks on TREV-2 loobunud pea kõikidest mittestrateegilistest tegevussuundadest.

Eelmise nädala lõpus teatas TREV-2 Grupi AS, et käive oli tänavu esimeses kvartalis 6,2 miljonit eurot, langedes mullusega võrreldes 52%. Mölder selgitas, et põhiosa käibe langusest tõi ELi toetuste märgatav vähenemine, lisaks oli languse taga üldehituse tütarettevõtte müük ja üldine mahtude kahanemine ehitussektoris.

“Võib öelda, et see aasta on nn uue normaalsuse esimene aasta. Ilmselt jääb taristuehituse maht ka järgmistel aastatel selle aastaga võrreldavale tasemele,” nentis Mölder.

 

 Tasub teada

 • TREV 2 selle aasta suuremad projektid

Tartu idaringtee ehitusala projekteerimine
Valgejõe-Rõmeda teelõikude (nn Viitna ümbersõit) tööde lõpetamine
Topi liiklussõlme ehitus Laagris
Muuga sadama tööd raudteedel
Suurupi ja Vääna-Jõesuu vee- ja kanalisatsioonitorustike ehitustööd
Viljandi vanalinna torustike rekonstrueerimine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  21. May 2014, 18:47
  Otsi:

  Ava täpsem otsing