Uus petuskeem: kelm esineb tööinspektorina

28. juuli 2014, 09:37

Tartu politsei hoiatab inimesi kelmide eest, kes külastavad ettevõtteid ja esitlevad end tiööinspektsiooni inspektoritena, teatasid tööinspektsioon ning politsei- ja piirivalveamet.

Viimastel päevadel on tööinspektsioon saanud mitu teadet selle kohta, et Tartus on end tööinspektoritena esitlenud kelmid külastanud linna ehitusettevõtteid. Ettevõtte territooriumile libainspektoritena saabunud kelmid on peatanud töö sooviga kontrollida töötingimustest kinnipidamist.

Väidetavate puuduste korral on inspektoritena esinenud kelmid ähvardanud ettevõtet kuni 800eurose trahviga.

Politseile teadaolevalt ei ole seni keegi kelmuse ohvriks langenud, kuid korrakaitsjad tuletavad meelde, et kui ettevõtte territooriumile saabub tööinspektor sooviga midagi kontrollida, on ta kohustatud küsimise peale töötõendit näitama. Kui isik töötõendi näitamisest keeldub, tuleks asjaolude selgitamiseks helistada tööinspektsiooni üldnumbrile 626 9400 ning küsida, kas sellenimeline inimene on tööinspektor või mitte.

Kõigil, kel on olnud kokkupuuteid sellise skeemiga, palub politsei endaga ühendust võtta, et kelmidele kiiremini jälile jõuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2014, 14:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing