Puhkepäev. Festivalirohke august

01. august 2014, 00:00

August pakub rohkelt igat sorti muusikafestivale, alates folgist vanamuusikani välja. Üritusi toimub nii tihedalt, et igal nädalalõpul saab hoolega valida, kuhu minna.

Algav nädalalõpp toob kaasa “Augustibluusi” koos esinejatega USAst, Brasiiliast, Soomest, Rootsist, Sloveeniast, Prantsusmaalt, Jaapanist, Venemaalt, Lätist ja Eestist. Erinevad artistid tutvustavad bluusi erinevat kõla täna ja homme Haapsalu linnas toimuvatel kontsertidel. Põhikontserdid on kavas piiskopilinnuse õuel, esinejaid jagub aga ka linnatänavale ning kohvikutesse.

Uue huvitava üritusena on fänne kogumas täna algav “Kukemuru Ambient Festival”, mis pakub loodusliku keskkonna ja orgaanilise ambientmuusika kontsertide näol mõnusat atmosfääri, mida kohapeal toetavad reaalajas loodavad visuaalid ning töö- ja õpitoad.

Algaval nädalavahetusel toimuvad veel ka “Võsu Rannafest” ja Intsikurmu muusikafestival. Tõsisema muusika poole pealt leiavad aset Eivere klaverifestival ja Tallinna XXVIII rahvusvaheline orelifestival.

 

Fookuses

 • Augusti muusikafestivalidel kõlab nii missasid kui ka popmuusikat

Tallinna XXVIII rahvusvaheline orelifestival
31.07–10.08 Niguliste muuseum-kontserdisaalis, samuti toimuvad kontserdid teistes Eesti kirikutes nii Tallinnas kui ka mujal
2014. aasta festival tähistab saja aasta möödumist professor Hugo Lepnurme sünnist, saja aasta möödumist kahe Tallinna tähtsa oreli – Toomkiriku ja Jaani kiriku oreli – sünnist ning 40 aasta möödumist plaadisarja “Eesti orelid” käivitamisest. Toimub 45 erinevat kontserti maailma tipporganistide ja paljude muusikute osalusel.
Piletid: 2–18 eurot
www.concert.ee

Augustibluus
01.–02.08 Haapsalus eri paigus
Festivali kaheksal laval toimub üle 30 kontserdi. Kuuleb tippartiste bluusi sünnimaalt Ameerika Ühendriikidest, vir­tuoose Euroopast ning loomulikult põnevaid kodumaiseid eriprojekte. Toimuvad õpitoad, näitused ning traditsiooniline akustiline kontsert Haapsalu vanas raudteejaamas.
Piletid: 10–20 eurot, pass 39 eurot
www.augustibluus.ee

Kukemuru Ambient Festival
01.–02.08 Kukemuru metsalagendikul Pärnu jõe ääres Järvamaal
Festivali peaesineja on Norra ambientmuusika legend Biosphere, lisaks annavad kontserte esinejad Islandilt, Saksamaalt ning Eestist.
Piletid: 20–25 eurot, pass 35 eurot
www.facebook.com/Kukemuru

Võsu rannafest
01.–02.08 Võsu rannas Lääne-Virumaal
Teist aastat toimuval festivalil esineb paarkümmend artisti, teiste seas DJ Bobo, Traffic, HU?, Birgit Õigemeel, 2 Quick Start, Terminaator jt. Lisaks on peopaigas show-baar, vesipiibukohvik, lõke ja tuletantsijad.
Piletid: 28 eurot, lapsed 8–12 a 12 eurot, kuni 7 a (k.a) tasuta
www.võsufest.ee

Intsikurmu Music Festival
01.–02.08 Intsikurmu metsapargis Põlvas
Peaesinejad on Vaiko Epliku ja Kristjan Randalu duo ning Instrumenti. Kokku astub kahel laval üles 23 bändi, teiste seas The Irrationals (Soome), Marten Kuningas, Super Hot Cosmos Blues Band, Liisi Koikson Band, Tiit Kikas, Chalice jt.
Piletid: 15 eurot, pass 25 eurot
www.kurmu.com

Eivere klaverifestival
01.–03.08 Eivere mõisas Paide vallas
Esinevad Eesti pianistid ning külalised Jaapanist.
Piletid: 7–10 eurot
http://plmf.ee

Tähistaeva festival
01.–31.08 Lottemaal Tahkurannas Pärnumaal
Nädalalõppudel toimuvad Lottemaal kontserdid, kus esinevad Ott Lepland, Grete Paia, Koit Toome ja Getter Jaani. Toimuvad ka teatrietendused.
Piletid: 12–15 eurot
www.lottemaa.ee

Leigo järvemuusika
08.–09.08 Leigo talus Valgamaal
Esimesel päeval esinevad Erik Truffaz ja akordionivirtuoos Kimmo Pohjonen, teisel päeval Järvi trio ja Läti Riiklik Sümfooniaorkester Anu Tali dirigeerimisel.
Piletid: 23–32 eurot, pass 40–44 eurot
www.leigo.ee

Viru folk
08.-10.08 Käsmus Lääne-Virumaal
Festivali keskmes on eestikeelne muusika nii folk- kui ka pop­artistide esituses. Esinevad Dagö, Indigolapsed, Vanaviisi, Curly Strings, Sadamasild, Kõrsikud, Henry Laks & Seitsmes Meel, Triinu Taul, Liisi Koikson jpt. Välisartistid keskenduvad tänavu saami teemale.
Piletid: 25–65 eurot, pass 60–65 eurot
www.virufolk.ee

III Pühalepa muusikafestival
15.–17.08 Pühalepa kirikus Hiiumaal
Festivali keskmes on vanamuusika. Ettekandele tuleb ka teoseid kaasajast, sealhulgas Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri loomingut.
Piletid: 3–10 eurot, pass 25 eurot
www.keremakultuurikoda.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  31. July 2014, 20:49
  Otsi:

  Ava täpsem otsing