Rahvusvahelise personalifirma Manpower küsitluse kohaselt ennustavad tippjuhid, et naiste ja meeste karjääris saab olema tööturul võrdsus alles 17 aasta pärast. Seejuures on meesjuhid optimistlikumad kui naisjuhid, kes eeldavad, et 20 aasta jooksul täieliku võrdsuseni veel ei jõuta.
- Praegu domineerivad tööturul mehed. Foto: Veiko Tõkman
Maailma Majandusfoorumi soolise võrdsuse raporti kohaselt, milles vaadeldakse 144 riigi andmeid, on praegu meeste ja naiste palgaerinevused globaalselt pea kahekordsed. Kui naised teenivad kuus keskmiselt 917 dollarit, siis mehed 1667 dollarit. Seejuures teevad mehed palgatööd keskmiselt 7 tundi päevas ja tasustamata tööd 1 tunni, naised aga 8 tundi palgatööd ning 4 tundi tasustamata tööd, edastas personalifirma.
"Globaalset pilti vaadates paistavad Eesti naiste võimalused tööturul meestega sarnased, aga näiteks Põhjamaade kontekstis on meil veel pikk tee käia," rääkis personalifirma Manpower Baltikumi personalijuht Ene Kohtla. "Meil joonistub välja kolm põhjust, miks haritud naised meestest vähem teenivad. Ühelt poolt oskavad naised end vähem väärtustada, mis takistab ka õiglasemat töötasu küsimast. Teiseks õpivad naised vähem reaalteaduseid ja infotehnoloogiat. Kolmandaks mõjutab naiste sissetulekut ja karjääri see, et nad on laste tõttu mõnda aega tööturult eemal.“
Rahvusvahelise personalifirma ManpowerGroup küsitles 222 tippjuhti erinevatest riikidest.
Seotud lood
Balti põllumajandus astub uude ajastusse, pakkudes investoritele erakordset võimalust. Läti suurim põllumajandusühistu
LATRAPS, mis on tuntud kui piirkonna juhtiv teraviljaeksportija, on avanud oma esimese avaliku võlakirjade pakkumise. Eesmärgiks on koguda 8 miljonit eurot, et rahastada Põhja-Euroopa suurima hernevalgu isolaadi tootmisüksuse – ASNS Ingredient – rajamist Lätis.