Kaks aastat siseministeeriumis küpsenud kava kohaselt hakkaks noormehed, keda tervise tõttu ajateenistusse ei võeta, teenima 12–14 kuud kestvas tsiviilajateenistuses, kirjutab Postimees.
- Ajateenistuseks põduramad noored saavad võimaluse teenida tsiviilajateenistuses. Foto: Andras Kralla
Tsiviilajateenistus kestaks 12–14 kuud, ajateenistuse pikkus on 8–11 kuud ehk võrreldes kasarmus elavate ajateenijatega, on tsiviilteenistusaeg pikem, sest tsiviilajateenijal tuleb teenistuskohal olla vaid 40 tundi nädalas,
vahendas Postimees.
Laulva revolutsiooni ajal sündinud suured, 13 000 poisiga aastakäigud on kahanenud 6000–7000 noormeheni, kellest võetakse ajateenistusse 3200–3300 aastas, ajateenistuse läbib aga alla 3000.
Kuigi kaitseministeerium tahab tõsta ajateenijate arvu 2023. aastaks järk-järgult 4000-ni, jääb arvestuslikult 3000–4000 meest igast aastakäigust seni eri põhjustel teenistuskohuse täitmisest ikkagi kõrvale.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.