Äripäev • 4. juuli 2017 kell 7:45

Põhja-Korea teatas edukast raketikatsetusest

Inimesed jälgivad Seouli raudteejaamas ülekannet Põhja-Korea raketikatsetuse kohta.  Foto: Reuters/Scanpix

Täna teatas Põhja-Korea edukast hommikusest raketikatsetusest. See lisab regioonis pingeid, sest nüüd võib Põhja-Korea saata teele ka tuumalõhkepeaga varustatud rakette, kirjutas Wall Street Journal.

Täna kell üheksa Põhja-Korea aja järgi startis Pyongyangi lähistelt teele rakett Hwaspng-14. Rakett lendas 933 kilomeetri kaugusele ja saavutas kõrguseks 2,802 kilomeetrit. Neid numbreid on kinnitanud ka USA, Lõuna-Korea ja Jaapani analüüs, teatas Wall Street Journal.

Rakett lendas 37 minutit, kuni kukkus Jaapani ja Korea vahelistesse vetesse. Jaapani peaminister Shinzo Abe teatas, et otsib nõu teistelt maailma juhtidelt G-20 kohtumisel, kuidas Põhja-Koreale vastata. „Raketikatsetus näitab, et oht süveneb,“ ütles Abe.

USA president Donald Trump kommenteeris Twitteris: “Põhja-Korea tulistas välja järjekordse raketi. Kas sellel tüübil pole oma eluga midagi paremat peale hakata? Raske uskuda, et Lõuna-Korea ja Jaapan seda väga palju kauem välja kannatavad. Võib-olla teeb Hiina käigu Põhja-Korea vastu, mis lõpetaks lõplikult selle jama!“

Hetkel kuum