Äripäev • 27. veebruar 2018 kell 12:01

Kolm aastat Nemtsovi mõrvast: tellija tänini teadmata

Moskvas vahetult Kremli lähistel mõrvati Venemaa opositsiooniliider Boriss Nemtsov. Moskvalased marssisid 2015. aastal tema mälestuseks.  Foto: Scanpix/Reuters

Kolm aastat tagasi, 27. veebruaril 2015 tapeti Moskva kesklinnas Kremli lähedal üks Vene opositsiooni liidreid Boriss Nemtsov.

Eelmisel aastal mõistis kohus tema tapmise eest 20 aastaks vangi Zaur Dadajevi, lisaks mõisteti vangi veel viis meest, keda süüdistati mõrva kaasosaluses. Mõrva tellija nimi pole aga tänaseni teada.

Nemtsovi lähedased ja kolleegid jätkavad väitmist, et tema surma eest on vastutav Venemaa võimuladvik, kes levitab rahva seas viha teisitimõtlejate vastu. Ilja Jašin, Nemtsovi kolleeg, paneb otsesõnu süü Vladimir Putinile: "Kogu Putini viimaste aastate poliitika on ühiskonna eri osade laupkokkupõrge. Just Putin on kuulutanud oma poliitilised oponendid vaenlasteks, viiendaks kolonniks, rahvuse reetjateks. See on andnud vabad käed radikaalidele, kes praegust võimu toetavad."

Täna viivad venemaalased Nemtsovi hukkumiskonale lilli ning toimub kodanikuvabaduste teemalisi üritusi. 25. märtsil korraldati mitmes Venemaa linnas Nemtsovi mälestusmarsse.

Hetkel kuum