Äripäev • 15. märts 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Valitsus kinnitas meedikute palgatõusu

Foto: Raul Mee

Valitsus kinnitas neljapäeval tervishoiutöötajate palgatõusu alates 1. aprillist, millega Haigekassa kulud tõusevad 35 miljoni euro võrra.

Palgatõusu aluseks on möödunud aasta 25. aprillil sõlmitud kollektiivleping, milles lepiti kokku, et alates 2018. aasta 1. aprillist on miinimumtunnitasu arstidel 11,35 eurot tunnis (kehtiv 10,53 eurot), eriarstidel 12,00 eurot tunnis (kehtiv 10,90 eurot); õe puhul 6,85 eurot tunnis (kehtiv 6,03 eurot) ja hooldajatel 4,20 eurot tunnis (kehtiv 3,70 eurot).

Kollektiivlepingu sõlmimine läks eelmisel aastal üle kivide ja kändude: aasta varem alanud läbirääkimistel ja riikliku lepitaja juures läbitud lepitusmenetluses lepingu sõlmimiseni ei jõutud. Arstid ei olnud nõus sellele alla kirjutama enne, kui valitsus suurendab tervishoiu rahastamist, et patsiendid saaksid õigel ajal vajalikku ravi.

Olukord muutus alles pärast valitsuse otsust, et riigieelarvest hakatakse mittetöötavate pensionäride eest tasuma ravikindlustusmaksu, mis toob edaspidi igal aastal tervishoidu täiendava summa. Lisaraha kasutatakse eelkõige ravijärjekordade lühendamiseks.

Hiiumaa haiglale raha juurde

Ühtlasi otsustas valitsus tõsta Hiiumaa haigla rahastamist 325 000 euro võrra – haiglas minnakse üle kuu kaupa eelarvepõhisele rahastamisele. Eelarvepõhine rahastamine tähendab, et haigekassa ei osta haiglalt teenuseid ravijuhtudena, vaid haiglale makstakse kuutasu eriarstiabi ja õendusabi osutamiseks, selgub valitsuse päevakorrast. Sellega toetatakse Hiiumaa haigla püsimajäämist, et tagada saareelanikele eriarstiabi ja erakorralist arstiabi osutav haigla ka tulevikus.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt