Äripäev • 11. juuli 2018
Jaga lugu:

Ensto võitis Norra suurhanke

Ensto Ensek  Foto: Eiko Kink

Keilas asuv Ensto grupi tehas hakkab tootma Norra lennujaamade parklatesse paigaldatavaid elektriautode laadimisjaamu, teatas ettevõte pressiteate vahendusel, jättes lepingu hinna avaldamata.

Ensto grupp tõi aasta alguses Eestisse üle elektriautode laadimisseadmete tootmise ning vastavalt sel kuul Norra ettevõttega Avinor sõlmitud lepingule tarnib Ensto Ensek esimeses etapis 1000 elektriautode laadimisjaama kümnetele Norra lennujaamadele.

Ensto Enseki Keila tehase juhi Kaarel Suuki sõnul on tegemist esimese suurtellimusega, mida elektriautode laadimisjaamade tootmismeeskond täitma asub. Leping kehtib kolm aastat ning ostja huvi korral saab seda pikendada.

Vähemalt 3% Norra Avinori lennujaamade parkimiskohtadest saab uued Ensto laadimisjaamad. "Kuna Norras on iga teine uus auto elektriauto, siis on seal parkimiskoha tavapäraseks osaks saamas ka elektriautode laadimisjaam," selgitas Suuk.

Eestis tegutsev Ensto Ensek kuulub rahvusvahelisse Ensto Gruppi ja tegutseb elektriseadmete ja -tarvikute valdkonnas. Eestis on Ensto Enseki tehased Keilas ja Tallinnas, ettevõttes töötab ligi 500 töötajat.

Jaga lugu:
Hetkel kuum