Pille Ivask • 31. jaanuar 2017 kell 8:15

Buffett suurendas aktsiaportfelli

Legendaarne investor Warren Buffett  Foto: Scanpix/Reuters

Warren Buffettile kuuluv Berkshire Hathaway on pärast Donald Trumpi presidendiksvalimist oma aktsiaportfelli suurendanud, vahendab Bloomberg.

Buffett tõdes reedel Charlie Rose’ile antud intervjuus, et on ostnud kokku 12 miljardi dollari eest aktsiaid pärast seda, kui Trump USA presidendiks sai. Buffett ei avalikustanud, missuguseid aktsiaid ta soetas.

See, et Berkshire on ostnud nõnda lühikese aja jooksul suure summa eest aktsiaid, on märkimisväärne. Eelmise aasta üheksa esimese kuu jooksul ostis ettevõte 5,2 miljardi eest aktsiaid ning müüs või ostis tagasi kokku 20 miljoni dollari eest aktsiaid. 2015. aastal ostis Berkshire kokku 10 miljoni dollari eest aktsiaid.

Pärast Donald Trumpi võitu USA presidendivalimistel on aktsiaturud valdavalt ülespoole rühkinud. Buffett märkis, et siiski ei maksa loota, et USA majandus Trumpi käe all 4% aastas kasvama hakkab, nagu viimane kampaania ajal lubas. “Seda on üpris palju. Juba 2% teeks imesid,” ütles Buffett intervjuus.

Ajakirjanik ei jätnud küsimata, miks Buffett ostis just nüüd aktsiaid ning kas aktsiapaki sees oli ka USA lennufirmade aktsiaid. Investeerimisguru märkis, et ostmine oli suuresti just tema otsus, ent põikles kõrvale vastamast, kas ta soetas juurde ka lennufirmade aktsiaid. Praegu avalike andmete kohaselt kuulub Berkshire’ile American Airlinesi, Delta Air Linesi ja United Continental Holdingsi aktsiaid. Samuti kuulub ettevõttele osalus Southwest Airlinesis.

Eile olid USA lennufirmade aktsiahinnad languses, põhjuseks Trumpi immigratsioonikeeld seitsmele moslemienamusega riigile. Viimane on lennujaamades ning lennufirmade jaoks põhjustanud palju segadust.

Hetkel kuum