Mait Kraun • 8. veebruar 2017 kell 16:47

Saudide naftahiid valis IPO nõustajaks väikepanga

Saudi Aramco naftahoidlad Damami linnas.  Foto: EPA

Investeerimismaailma jaoks tundmatu investeerimispank Moelis & Company saab Wall Streetil peagi väga kuulsaks, kirjutab CNN Money.

Nimelt hakkab Moelis & Company nõustama aktsiaemissiooni asjus maailma suurimat naftafirmat Saudi Aramcot, ütlesid kaks asjaga kursis olevat inimest.

Tegemist on küllaltki tulusa ja prestiižika ettevõtmisega ning tihedas konkurentsis edestati ka suuremaid Wall Streeti pankasid.

Moelis hakkab Aramcole nõu andma, milliseid emissioonipankasid valida. Saudi Aramco aktsiaemissioon (IPO) toimub kõigi eelduste kohaselt järgmisel aastal ning selle maht on rekordiline.

Saudi Araabia ametnikud on öelnud, et Aramco turuväärtus võiks olla umbes 2 triljonit dollarit. Kui turg on sellega nõus, siis ainuüksi 5protsendilise osaluse müümine tooks ettevõttele 100 miljardit dollarit. Kõige suurem IPO toimus 2014. aastal, mil Alibaba kogus investoritelt 24 miljardit dollarit.

Moelise jaoks on leping vägagi tulus. New Yorgis asuv pank asutati 10 aastat tagasi endise UBSi pankuri Ken Moelise poolt. Alates sellest on ettevõte tublisti kasvanud ja praeguseks töötab seal 650 inimest.

Hetkel kuum