Mait Kraun • 16. november 2018 kell 12:06
Suurbritannia poliitiline ebastabiilsus on viimastel päevadel muutnud Euroopa turud volatiilsemaks.  Foto: EPA

Euroopa aktsiaturud väikses languses, nael tõuseb

Euroopa aktsiaturud hakkasid hommikul tõusma, aga nüüdseks on jõutud päeva alguse tasemele tagasi. Investorid hoiavad Suurbritannia poliitilisel seisul silma peal, vahendab CNBC.

Üleeuroopaline Stoxx 600 indeks on täna langenud 0,1 protsenti, aktsiaid toetas ühelt poolt meediafirmade kallinemine, teisalt olid surve all pangandussektori aktsiad.

Prantsuse meediafirma Vivendi tulemused olid oodatust paremad ning ettevõtte aktsia kallines pärast uudiseid 5 protsendi võrra.

Euroopa pangandussektor sattus aga surve alla, peamiselt odavnesid Suurbritannia pangad, sest kardetakse, et Suurbritannia võib EList lahkuda kokkuleppeta. Nii Barclaysi, Lloydsi kui ka RBSi aktsia odavnes enam kui 1 protsendi võrra.

Täna teatas oma tulemused Rootsi kliimaseadmete tootja NIBE Industrier. Ettevõtte maksueelne kasum kasvas 20 protsenti ning aktsia reageeris 6protsendilise tõusuga.

Nael stabiliseerus

Briti naela eilne langus euro suhtes oli suurim alates 2016. aasta oktoobrist, sest mitu valitsuse liiget otsustas pärast Brexiti esialgse kokkuleppe avalikustamist tagasi astuda.

Täna on nael aga stabiliseerunud ning kaupleb USA dollari suhtes 1,2814 dollari juures. Euroga võrreldes on nael kallinenud 0,4 protsenti, 1,1315 eurole.

Aasias tõusis MSCI Aasia-Okeaania indeks 0,3 protsenti. Seda vaatamata asjaolule, et kiibitootja Nvidia eilsed tulemused olid oodatust tunduvalt kehvemad ning see vedas USA tehnoloogiasektorit madalamale.

Hetkel kuum