investor Toomas • 4. september 2018
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Võtsin portfelli juppideks lahti

Olen juba jupp aega lubanud teha portfellis tõsise inventuuri, aga alles nüüd, suvepuhkuste aegu, sain mahti selle tõsiselt käsile võtta. Oma tarkust ma päriselt ei usaldanud, vaid küsisin abi ka investeerimisspetsialistidelt.

Investor Toomase portfellis on suur USA tehnoloogiaaktsiate osakaal.
Investor Toomase portfellis on suur USA tehnoloogiaaktsiate osakaal.  Foto: Scanpix

Portfelli analüüsimiseks võtsin ettevõtted sektorite, regioonide ja kasvulootuse järgi isepidi lahti ja püüdsin igal puhul hinnata, kui jätkusuutlik sellise portfelliga sõitmine olla saab. Kuigi peaksin oma lipule kirjutama "Edasiviiv laiskus!", sest head tulemused on valdavalt tulnud õigel ajal aktsiate hoidmisest, siis tegelikult tasub viletsast kraamist siiski eos loobuda.

Sektorid: domineerib tehnoloogia

Kui portfell varaklassideks lahti võtta, siis minul troonib seal ülekaalukalt muidugi… raha. Olen viimasel ajal palju kirjutanud sellest, kuidas mullu oleks minu jaoks toonud väiksema kahjumi EWZi ja Admiral Marketsi täielik hävimine kui euro kõikumine, mistõttu pidin jaanuaris oma sõprade ette häbis näoga minema, sest portfelli tootlus jäi mullu alla 2 protsendi. Seda muidugi vaid naljaga pooleks, sest andsin endale säärasest tootluspotentsiaalist aru juba siis, kui praeguse portfelli strateegia paika panin. Pigem olnuks säärase strateegiaga üllatus suurt tootlust teenida.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt