Cisco kahjum tõi masenduse majja

Peeter Koppel 10. mai 2001, 00:00

Eelmisel aastal hetkeks maailmas turuväärtuselt suurimaks ettevõtteks tõusnud Cisco Systems teatas üleeile pärast kauplemise lõppu oma ajaloo esimesest kahjumist. See uudis otsustas ka tehnoloogiakeskse Nasdaqi eilse kauplemispäeva alguse liikumissuuna.

Interneti infrastruktuuriseadmete tootja teatas, et kaotas kvartaliga 2,7 mld dollarit ning et sedavõrd suure kahjumi põhjuseks olid laovarude kuhjumisega seonduvad kulutused.

Kuigi tulemused olid oodatust veidi paremad, hoiatas kompanii, et langus on olnud suurim, mida sellise suurusjärgu ettevõte on kunagi läbi elanud. Kauplemise alguses kukkus ettevõtte aktsia 8 protsenti.

Ettevõtte juht John Chambers lisas masendavatele tulemustele ka väikese optimisminoodi, leides, et laovarude kuhjumiseni viinud investeeringute vähenemine tõenäoliselt lähemate kuude jooksul stabiliseerub ning seetõttu jättis Cisco lähikuude käibe- ja kasumiprognoosid muutmata.

Seda ei teinud aga kauplemispäeva mõjukuselt teise uudisega esinenud mikrokiipe tootev National Semiconductor, kes teatas, et käesoleva kvartali kasum jääb ootustele alla ning ettevõte on sunnitud ka töötajaid vallandama. Põhjuseks toodi sarnaselt Ciscole laovarude kuhjumine.

Halvad uudised Ciscolt mõjutasid negatiivselt ka Põhjanaabrite uhkust Nokiat, kes lõpetas 2,1 protsendi võrra madalamal 35,85 euro tasemel. Ericsson liikus aga Stockholmis 3,1 protsendi võrra madalamale 62,50 Rootsi kroonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing