Lõhmus võlgneb Peegile 4 mln dollarit

Raimo Ülavere 25. september 2006, 00:00

USA väärtpaberijärelevalve (SEC) ülekuulamisel ütles Rain Lõhmus, et tõenäoliselt on suur osa tema firma praegu külmutatud rahast hoopis Oliver Peegi firma oma. Lõhmus rääkis, et usaldas Oliver Peegi firmale 2 miljonit dollarit (25 mln kr) ning Peek lubas rahale aastast tootlust 50 ja 100 protsendi vahel. "Olin tootluse suhtes veidi skeptiline, kuid otsustasin proovida," ütles Lõhmus. Raha investeerimiseks saamise initsiatiiv tuli Lõhmuse sõnul Peegi poolt.

Lõhmus sõlmis Peegi firmaga raha investeerimise ja haldamise lepingu. Alguses teenis Peegi firma ka raha haldamise pealt, ent lõpuks koosnes Peegi teenistus peamiselt investeerimise edukustasust.

SECi uurija küsis Lõhmuselt, kas talle ei tundunud kahtlane lubatud ülikõrge tootlusprotsent ja kas ta ei uurinud, kuidas see on võimalik. Lõhmus vastas: "Küsisin ühel korral: kas sa kirjeldaksid veidi oma strateegiat? Ja tema vastas, et ei saa seda teha, sest kui ta seda kellelegi räägiks, siis ei saa ta enam selle järgi tehinguid teha." Enne raha andmist Lõhmus strateegia kohta aru ei pärinud. Lõhmus põhjendas raha andmist sellega, et Peek oli investeerimisringkondades hinnatud tegija. "Ma usaldasin teda," märkis Lõhmus.

Lisaks rääkis Lõhmus SECile, et andis Peegile algul raha eraisikuna, umbes 50 000-70 000 dollarit. Mõne aja pärast, kui Peek oli Lõhmusele teeninud mõned kümned tuhanded dollarid, avas Lõhmus LHVs aga uue arve enda firma Lõhmus Holdings nimel ja kandis sinna kokku 2 mln dollarit, mida Peek asus investeerima.

Eelmisel neljapäeval kirjutas Eest Päevaleht, et Rain Lõhmuse jaoks on LHV skandaal selles osas lõppenud, et tema vastu ei esitata süüdistust ning ta on tagasi saanud vahepeal külmutatud algse investeeringu, ligi 25 miljonit krooni.

Samas pole Lõhmus endiselt tagasi saanud ligi 78 miljoni kroonist kasumit, mille teenis tema kontole Oliver Peek. Suure osa sellest on tegelikult Lõhmus enda sõnul võlgu Peegi firmale.

SEC vastas eelmisel nädalal ka Oliver Peegi taotlusele vabastada osa külmutatud rahast ning Peek vastutusest. SEC kinnitas 36 leheküljel oma algset süüdistust: Peek on süüdi sisetehingutes, mitte avaliku info varguses, ning tema investeeritud ja teenitud raha peaks jääma külmutatuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing