Pangajuhi firma kinnisvaraprojektiga hädas

Koit Brinkmann 25. september 2006, 00:00

Tabasalus Kolde teel asuva kolme paarismaja elanike suhted on arendajaga OÜ Kolde Elamuarendaja sassis, sest elamute valmimine venis, hulgaliselt avastatud puudusi ei ole parandatud ning tagatipuks on omanikud alustanud ettevõtte likvideerimisega.

"Teise korruse terassid sajavad kõigil läbi. Ühel majal kukub krohv laiade tükkidena maha," osutas ühe maja elanik Marek Saage keskmise maja poole.

"Elektritöödega on kõige hullemad lood, tööd on lõpetamata, projekti pole, juhtmeotsad on isoleerimata," lisas naabrimees Tanel Koljal.

Mehed rääkisid, et kuna piirkonnas on kõrge radoonitase, peab projekti järgi maja all olema radooni kaitseks kile. Kui sooviti selle paigaldamise tuvastamiseks kaetud tööde akte näha, siis keeldus ehitaja neid näitamast.

Äriregistri andmetel on 20. septembril alustatud Kolde Elamuarenduse OÜ likvideerimisel. Osaühingu omanikeks on Parex Banka Eesti filiaali tegevdirektor Loit Linnupõld ning Marko Sillar ja Andres Pärloja.

Linnupõld ei soovinud sel teemal midagi kommenteerida, öeldes: "Ma olin… või olen kõigest osanik. Ma küll tean, mis seal toimub, kuid täpsemalt oskab selgitada Marko Sillar."

"Ega see, et me firma likvideerime, ei tähenda seda, et me vabaneksime kohustustest," ütles Sillar küsimuse peale ärritunult. "Kuna osanikud on piisavalt tuntud inimesed, siis pole meil kuhugi kaduda. Firma likvideerime, sest tegemist oligi ühekordse projektiga."

Sillar selgitas, et arendusprojekt sattus halvale ajale: ehitushinnad tõusid nii palju, et ostjatega kokku lepitud 2,5 miljoni krooni suuruse müügihinnaga ei olnud võimalik enam välja tulla. Seepärast küsitigi veebruaris iga boksi kohta 119 000 krooni juurde.

See, et ehitus üle tähtaja läks, tulenes Sillari sõnul asjaolust, et ehitaja aktsepteeris enamiku muudatustöid, püüdes vastu tulla kõikidele klientide soovidele. "Kahjuks tegime eelnevaga saatusliku vea, mistõttu venis oluliselt ehituse tähtaeg."

Elanikel on aga asjast teine nägemus. "Terve maikuu polnud ühtegi ehitajat peal, iga päev helistasin, kogu aeg anti ainult lubadusi. Lõpuks, kuna polnud kusagil elada, võtsin oma kuludega maalrid peale ning hiljem tellisin puhastusfirmalt maja puhastusteenuse," meenutas Rasmus Soans.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing