2. detsember 2006 kell 15:46

Tamula järve ääres läks tööde tegija seadusega pahuksisse

Tamula järve äärde Liiva tänava otsa kerkinud majakõrgused mullahunnikud jäävad sinna kevadeni. Ametnike kinnitusel läks tööde tegija korra ka seadusega pahuksisse, kuid on praeguseks oma tegevuse tagajärjed likvideerinud.

„Väljastasime eksperthinnangu alusel Kalmer Johansonile vee erikasutusloa maaküttetorustiku paigaldamiseks Tamula järve ning kaldaala puhastamiseks augusti keskel,” selgitas Võrumaa keskkonnateenistuse vee peaspetsialist Anu Holvandus Võrumaa Teatajale.

Ta lisas, et kuna tööd ei toimunud Johansoni kinnistul, tuli selleks võtta kooskõlastus ka linnavalitsusest.

Võrumaa keskkonnainspektsiooni juhataja kohusetäitja Lea Visnapi sõnul tehti kaldal rohkem, kui on lubatud. „Avastasime tekkinud maanina, mis likvideeriti kahe päevaga,” täpsustas ta. Kuna maanina likvideeriti kiiresti, jäi tööde tegijale ettekirjutus tegemata.

Kalmer Johanson märkis, et enne tööde alustamist viis ta kaks suurt autokoormatäit prügi järve äärest prügimäele. „Kaldariba teeme korda ja see jääb kõigile avatuks,” kinnitas ta.

Mullahunnikud jäävad Liiva tänava lõppu kevadeni, siis on neid lihtsam laiali ajada.

Holvanduse sõnul ei ole loale mullahunnikute laialiajamise tähtaega märgitud. „Tavaliselt lastaksegi väljakaevatud mudal enne laialiajamist pikemalt seista, sest vedelat muda on raske planeerida,” lisas ta.

Hetkel kuum