Kersti Sarapuu: valimistel me abikaasaga ei konkureerinud

Väinu Rozental 08. märts 2011, 15:34

Ei, me ei konkureeri omavahel, meil on, vastupidi, meeskonnatöö selle nimel, et meil mõlemal läheks hästi, vastas Paide linnapea Kersti Sarapuu küsimusele, kui kiivalt nad abikaasa Arvoga teineteise valimistulemusi jälgisid.

„Arvo aitas, nii palju kui tal oli võimalik, mind ja nii palju kui võimalik, aitasin mina teda,“ rõhutas Kersti Sarapuu. „Minu abikaasa on tegelikult alati sellel seisukohal, et naisel peab väga hästi minema.“

Riigikogu praegune liige Arvo Sarapuu kandideeris Tartu- ja Jõgevamaal ning sai valimistel 874 häält. Kersti Sarapuu kogus Järva- ja Viljandimaal veidi enam, 997 häält. Paraku kumbki Sarapuudest oma häälesaagiga riigikokku ei pääsenud ja kuna Keskerakond kaotas valimised Järva- ja Viljandimaal, vahetub koalitsioonikokkuleppe järgi Paides ka linnapea.

Arvo Sarapuu pidas abikaasa suuremat edu valimistel loomulikuks, sest nad osalevad poliitikas erineval tasandil: üks omavalitsuse ja teine riigikogu tasandil. „Kersti kui omavalitsusjuht on inimestega lähemas kontaktis ja tema tegevust iga päev jälgitakse,“ põhjendas Arvo Sarapuu seda, et abikaasa sai valimistel rohkem hääli.

Arvo Sarapuu sõnul kandideeris ta tänavu Tartu- ja Jõgevamaal, sest ta on Maarahva Kongressi esimees ja Tartu- ja Jõgevamaa on suur maaelupiirkond. Arvo Sarapuu kinnitusel keskerakond seda piirkonda talle nii väga peale ei surunud.

„Mulle oleks meeldinud – ja see oleks ka mõistlik olnud –, kui Arvo oleks kandideerinud kodupiirkonnas esimese numbrina ja mina oleksin seekord tegelikult loobunud kandideerimast,“ lausus Kersti Sarapuu. „Aga erakond soovis, et Arvo läheb teise ringkonda teiseks numbriks. Ja siis ma otsustasin, et ma siiski kandideerin taas riigikogu valimistel.“

Arvo Sarapuu ei põdenud, et ta riigikokku ei pääsenud. „Ma eelistangi vahelduseks olla ärisektoris ja poliitikas löön hea meelega kaasa hobi korras,“ rääkis ta. „Tark on olla neli aastat riigikogus ja siis neli aastat mujal tööl. Mulle kulub see neli aastat pereettevõttes Atko Grupis ära ja ma usun, et pereettevõte sellest ainult võidab. Igal juhul kui tuli uudis, et ma ei pea minema riigikokku, siis lapsed aplodeerisid ja kõigil oli maru hea meel.“

Ka Kersti Sarapuu ei põdenud, et tal tuleb loovutada meeritool, millel ta on istunud ligi kuus aastat. Vastavalt poolteist aastat tagasi sõlmitud koalitsioonileppele vahetavad Paides oma koha praegune linnapea ja linnavolikogu esimees.

„Ma ei ole kunagi oma elus olnud selline inimene, et hoian vägisi mingist töökohast kinni,“ ütles Kersti Sarapuu. „Kui ma tunnen, et olen oma panuse teinud ja rahuldava tulemuse saanud, siis tuleb õigel ajal muutus teha. Volikogu esimehena saan ma ka rohkem oma ettevõtlusega tegeleda.“

Kersti Sarapuu andmeil toimub järgmise nädala neljapäeval Paide linnavolikogu istung, kus ta vabastatakse linnapea kohalt ja ametisse kinnitatakse uus linnapea. „Kuu aja pärast saan ma volikogusse tagasi minna ja aprillis saab mind volikogu esimeheks ära kinnitada,“ lisas Kersti Sarapuu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. March 2011, 15:34
Otsi:

Ava täpsem otsing