Birjo Must • 25. märts 2011 kell 13:09

Rebane: KENA tulevik ebaselge

Kliima- ja energiaagentuur ootab majandusministeeriumi seisukohta, kus otsustatakse, mis agentuurist edasi saab, rääkis täna KENA juhi kohalt lahkunud Kristiina Rebane.

„Lahkumise põhjuseid oli mitmeid, kuid algatus tuli agentuuri nõukoja poolt 7. märtsil tehtud otsusest, millega tehti ettepanek KredExi juhatusele ja minule leping osapoolte kokkuleppel lõpetada,“ põhjendas Rebane.

Rebane arutas nõukogu otsust enda sõnul nii majandusministeeriumi kantsleri kui KredExi juhatusega ja jõuti järeldusele, et kuigi teineteisele pretensioone pole, oleks lahkumine siiski antud olukorras kõige mõistlikum.

Kahjuks pole Rebase sõnul ei talle ega KredExi juhatusele selge, mis agentuurist edasi saab. Minu teada ootabki hetkel juhatus majandusministeeriumi seisukohta, sõnas ta.

„Laiemas laastus on küsimus selles, kuidas agentuur jätkab. Variandid on jätkata eraldiseisva juriidilise isikuna, jätta tänaseks käivitatud tegevused ja personal KredExisse või jaotada laiali erinevate olemasolevate struktuuride vahel,“ sõnas Rebane.

Laiali jaotamisest oleks Rebase hinnangul kahju, sest siis kaoks kliima- ja energiavaldkonna ühtne ja koordineeritud käsitlemine ning arendamine. „Selge see, et ühe aastaga sellist koordineerivat ja nõu andvat üksust täies mahus ei käivita, see on mitme aasta töö,“ rääkis Rebane. 

„Minu arvates tuleks meie poolt välja töötatud näitlikke toetusmeetmeid arendada lisaks hoonete valdkonnale ka energeetika valdkonnas. Selleks, et vähendada kodukulusid ja tagada kodumajapidamisele mõningane energiasõltumatus,“ rääkis Rebane agentuuri tulevikunägemustest.

Rebane loodab, et nõukoda ja majandusministeerium jõuavad kokkuleppele, kuidas tegevus jätkub ja et lõpuks ometi kuulutatakse välja ka konkurss agentuuri juhi kohale.

Rebane siirdub poole aasta pärast lapsehoolduspuhkusele, kuid ei kavatse senikaua käed rüpes istuma jääda. „Mul on mitu võimalust, kas või minna tagasi Eesti Haigekassasse analüüsima ravikindlustust,“ lisas ta isiklikest plaanidest.

Hetkel kuum