USAs: rannikust kaugemal on rahulik 

Anu Jõgi 28. august 2011, 18:56

Kui uudistekanaleid jälgida, siis võib jääda mulje, et kogu USA idarannik on orkaani meelevallas, tegelikult puudutab see siiski kitsast rannikuala, ütleb Washingtonist 25 kilomeetri kaugusel Viennas elav Märt Kivine.

Maailmapangas nõunikuna töötava Kivise sõnul sadas terve eilse päeva vihma, mis on sealkandis haruldane, sest enamasti saavad vihmahood kiiresti läbi.

Tavapärane orkaani põhjustatav kahju on elektri kadumine, sest elekter jookseb enamasti õhuliine pidi, aga ka seda ei ole viimasel päeval tema sõnul juhtunud kauemaks kui viieks minutiks. Tõsi, lähikonnas elavad sõbrad on praeguseks juba poole päeva elektrita. Ümbruskonnas kasvab ka palju suuri lehtpuid, mis suure tuule käes ohtlikuks muutuvad ja kahju põhjustavad. Linna madalamates kohtades pandi kohale ka tõkkeid tulvavete vastu.

Orkaanid liiguvad mõneaastase vahega sarnaseid radu pidi, nii et osa piirkondade elanike jaoks on nendeks valmistumine juba harjumuspärane, rääkis Kivine. Sellisteks kohtadeks on näiteks Virginia Beach ja Põhja-Carolina suvitusrajoonid, kus praegu oli palju puhkajaid, et võtta veel viimast enne kohe hakkavat kooliaega.

See nädal on USA idarannikule väsitav olnud, sest nädala keskel oli maavärin ja nüüd siis orkaan.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. August 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing