Juhan Lang • 10. juuli 2014 kell 9:06

Päev börsil: nõrgad numbrid Aasiast

Enamik Aasia aktsiaturge eile tõusis ja USA dollar langes veidi, pärast seda kui Föderaalreservi rahapoliitika komitee protokoll viitas, et keskpank ei rutta intressmäärade tõstmisega.

MSCI Asia Pacific Indeks tõusis 0,3% ja Jaapani börsiindeks Nikkei langes 0,3%, kuna maikuus rekordiliselt langenud masinate tellimused süstivad kõhklusi kapitalikulutuste ja majanduse taastumisele.

Analüütikutele tõi nii ekspordi kui impordi numbrites pettumuse ka Hiina äsja avaldatud juunikuu kaubandusstatistika. Piirkondlikel turgudel see suurt reaktsiooni ei põhjustanud ning see tugevdas ootusi, et Peking võtab majanduse stabiliseerimiseks kasutusele rohkem stiimuleid, täitmaks 2014. aasta majanduskasvu eesmärki.

Pekingi China Centre for International Economic Exchangesi ökonomist Wang Jun ütles Reutersile, et on ebarealistlik loota ekspordist olulist majanduskasvu mootorit.

Kuigi impordi 5,5% kasvunumbrid andsid Juni hinnangul märku sisenõudluse paranemise kohta, usub ta, koos inflatsiooniandmetega, et sisenõudlus püsib endiselt nõrk. „Hiinal on suhteliselt raske saavutada oma aastast 7,5% suurust kaubanduse kasvu eesmärki,“ rääkis ta.

USA dollar langes eile jeeni vastu 0,1%, samal ajal kui euro jäi pärast päev varem tehtud 0,2% tõusu pea muutumatuks. USA toornafta langes 0,4 protsenti 101,86 dollarile barrelist, olles langenud kuu madalaimale tasemele.

Hetkel kuum