Kuidas teha börsikauplemisest elatusallikas?

28. august 2018, 09:48
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180828/BORS/180829726/AR/0/AR-180829726.jpg
Ainult tellijale

Aastaid põhitöö kõrvalt börsidel kaubelnud Inbanki finantsanalüütiku Igor Dorošenko sõnul on börsikauplemisega alustamine raske, kuid edu saavutamiseks saab järgida kindlaid nippe.

„Tegemist on keerulise valdkonnaga ja väga lihtsalt see algus ei tule,“ tõdes Dorošenko Äripäeva raadio hommikuprogrammis. „Börsikauplemine on nagu iga teine äri, kuid erinevus on selles, et siin minnakse turule raha võtma mitte kliendilt, vaid teiste endasuguste taskust,“ tõdes ta ning lisas, et algajal tuleb rinda pista kogenud kauplejatega.

Pidev õppimine

Seejuures iseloomustab head börsikauplejat võimekus kogu aeg juurde õppida. „Psühholoogiline ettevalmistus ja kogemus on küll olulised, siis on lihtsam otsuseid vastu võtta, kuid arvestada tuleb sellega, et turud on pidevas muutuses,“ rääkis ta.

Dorošenko ise järgib peamiselt Alexander Elderi põhimõtteid ning hulga teadmisi on ta omandanud raamatust „Börsikauplemine kui elatusallikas“. „See raamat, nagu ka äsja selle põhjal ilmunud töövihik, on väga hea sissejuhatus kauplemismaailma – töövihik võimaldab hinnata, kas raamatust omandatud teooria on kohale jõudnud,“ rääkis ta. „Töövihikus on mõtlemapanevaid küsimusi, mis suunavad tagasi raamatu juurde ja nii saab teooria paremini selgeks.“

Lisaks teooria omandamisele on Dorošenkol paika pandud ka põhimõtted enda edukuse hindamiseks. „Ma näiteks ei hinda end parima või halvima tehingu järgi, vaid jälgin keskmist positiivset tehingut ja keskmist kahjulikku tehingut,“ selgitas ta. „Vaatan, et kasumlik tehing oleks kordades suurem kui kahjumlik.“

Algajale soovitab Dorošenko aga põhalikku eeltööd. „Kui kauplemist alustada, tuleb kõigepealt raamatuid lugeda, teadmisi omandada ning siis minna demokontole,“ rõhutas ta. „Kui raha kohe sisse panna, on see kindel tee kaotuseni.“

Võtab aega

Dorošenko on oma tehingutega plussis, kuid selle taga seisab pidev turgude jälgimine. „Võtsin eelmise aasta oktoobrist kasutusele uued võtted ning seejuures oli oluline kõik toimuv kirja panna, et pärast oma vigadest õppida ja vaadata, kuidas üks või teine võte toimis,“ jagas ta kogemust.

Turge jälgib Dorošenko iga päev. „Lisaks teen pühapäeval eeltööd ning valmistun algavaks töönädalaks,“ nentis ta. „Töönädalal hoian toimuval üldjuhul kella 5st 11ni õhtul pilku peal, eks mõnikord saab ka paari tunniga, kuid tavaliselt peab panustama terve õhtu,“ lõpetas Dorošenko.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2018, 09:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing